banner32

Zeytinburnu’nun ‘Sıfır Atık’ Mahallesine Çay Ziyareti

‘Başkanla Akşam Çayı’ programı kapsamında her hafta bir mahalleyi ziyaret etmeye devam eden Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Zeytinburnu’nun ilk ‘sıfır atık’ mahallesi Merkezefendi’de vatandaşlarla bir araya geldi.

Zeytinburnu’nun ‘Sıfır Atık’ Mahallesine Çay Ziyareti
 Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’un başlattığı ve her Çarşamba günü ilçenin bir mahallesine çay ziyaretine bulunarak, vatandaşların istek ve önerilerinin dinlendiği Başkanla Akşam Çayı Programı’nın bu haftaki mahallesi Merkezefendi oldu. Ayrıştırılmış çöp toplama sistemine geçerek ilçenin ilk ‘sıfır atık’ mahallesi unvanını da alan Merkezefendi Mahallesi’nde vatandaşlar Başkan Arısoy’la sohbet etme imkânı buldular.

“SIFIR ATIK PROJESİ MERKEZEFENDİ’DEN TÜM ZEYTİNBURNU’NA YAYILACAK”

Merkezefendi Mahallesi sakinlerine Zeytinburnu Belediyesi tarafından kısa süre önce hayata geçirilen sıfır atık projesine verdikleri destekten ötürü teşekkür eden Başkan Arısoy, “Sıfır atık uygulamasına göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı siz Merkezefendili hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Bu uygulamamızı yakın zamanda Zeytinburnu’nun tümünde hayata geçireceğiz. Önemli olan ilki uygulamış olmaktı, bunu da burada başardık. “ dedi.

“ZEYTİNBURNU’NU İSTANBUL’UN KÜLTÜR TURİZMİNE KAZANDIRACAĞIZ”

İstanbul’un kültür turizmine Zeytinburnu’ndan da katkı sağlamak istediklerini anlatan Başkan Arısoy,  özellikle Kültür Vadisi projesinin büyük bir kısmını kapsayan Merkezefendi’nin de bu sınırlar içerisinde olduğuna dikkat çekti. Başkan Arısoy; “İstanbul Rehberler Odası iş birliği ile 50 turist rehberimize Zeytinburnu’nun turizm potansiyeli ile ilgili olarak 5 günlük özel bir eğitim verdik. Zeytinburnu’muzun kültürel ve tarihi değerlerini yerinde görme ve tanıma fırsatı buldular. Onlar da ilçemize getirecekleri turistlere bunları anlatacaklar. Özellikle 20 yıllık bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan Kültür Vadisi projesinin İstanbullulara tanıtılması gerektiğini düşünüyoruz.” diye konuştu. Gece boyunca Merkezefendilerle sohbet eden Başkan Arısoy, vatandaşların kendisine yönelttiği tüm soruları cevaplamayı da ihmal etmedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34