banner32

Zeytinburnu Belediye meclisinde CHP.li Terzi Damgası

CHP.meclis üyesi İsmail Terzi AKP.iktidara geldiği zaman yerel yönetimlerin yetkisini artıracağını ifade etmişti. Şu an bakanlar kurulu kararı ile Merkezefendi mahallesinde 200 dönüm yeri Fatih Sultan Mehmet Üniversitesine veriyor. Dünyada üniversiteler şehir dışında yapılırken biz de ise şehrin göbeğinde yapılıyor diyerek belediye melisinin bay pas edildiğini iddia etti...

Zeytinburnu Belediye meclisinde CHP.li Terzi Damgası
Yerel yönetimlerin yetkisini başkaları kullanıyor

Zeytinburnu Belediye Meclis toplantısında Bakanlar kurulu kararı ile Merkezefendi mahallesindeki 200 dönümlük yerin Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesine verilmesi Zeytinburnu Belediye meclisini hareketlendirdi.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi

Bir süre önce Merkezefendi Mahallesinde Beyaz İnşaata kıyak mı yapılıyor haberimiz ile ilk olarak bizim gündeme getirdiğimiz haberden kısa bir süre sonra bakanlar kurulu kararı ile bu mahallede 200 dönümden fazla yerin Fatih Sultan Mehmet Vakıf üniversitesine tahsis edilmesi CHP.belediye meclis üyesi İsmail Terzi’nin sert tepkisi ile karşılaştı.

Terzi bu sadece CHP.meclis üyelerinin karşı çıkması gereken bir iş değil. Hani AKP hükümeti yerel yönetimleri güçlendireceğini söylemişti ? Bu bakanlar kurulunun aldığı karar meclisimizi bay pas etmiştir. Gelin hepimiz bu yanlışa karşı birlikte direnelim diyerek Ak Parti meclis üyelerine seslendi...
İsmail Terzi TOKİ’ye o kadar yetki  verilmiş ki  yarın bu kurum gelse ve dese ki Adliye meydanına rezidans yapacağım belediye başkan dahil hiç birimizin bu işi durdurmaya gücü yetmez diyerek TOKİ’ye verilen aşırı yetkileri de eleştirdi.
İsmail Terzi konuşmasına Zeytinburnunu Murat Aydın,İBB.yi de Kadir Topbaş yönetmiyor iddiasına Ak Partili meclis üyelerinden cevap gelmemesi dikkatlerden  kaçmadı.

Terzi, Murat Aydın Anadolu da iftar vereceğine buraya gelsin ve ilçesine sahip çıksın dedi.

Stratejik planlar da eleştiri konusu oldu

CHP.meclis üyesi Mehmet Koç, Murat Aydın ve arkadaşlarının yaptığı stratejik planlar ve performans planlarının gerçekçi olmadığını yıllar önce ifade etmiştim. Şu an bunların içinde 27 tanesinde değişikliğe gidilecek. Bu şekli ile de bir çok çalışma yine gerçekçi değil diyerek tepki gösterdi.
 
AK parti adına söz alan Meclis üyesi Hasan Uluocak Mehmet Koç’un eleştirilerine cevap vererek yapılan revizyonun doğru olduğunu savundu.

Sefer Kocabaş İsmail Terzi’ye sert cevap verdi

Ak parti meclis üyesi Sefer  Kocabaş İsmail Terzi’nin sert ve hararetli konuşmasına cevap verirken şunları söyledi.” başka ilçelerden ikamet ederek Zeytinburnu’nun hakları savunulamaz. Siz eski meclis üyelerindensiniz bir çok problem eskiden kalmadır siz neden bunları çözemediniz diye soru sordu. Kocabaş Üsküp mahallesinde ikamet eden ve tapu sorunu olan bazı hak sahiplerinin haklarını alabilmeleri için ilçe ve İBB.olarak ellerinden geleni yaptıklarını söyledi 
 
Başkan yardımcısı M.Zafer Alsaç,Fikret Konya,ve Mehmet Yılmaz’ın söz aldığı belediye meclisine İsmail Terzi ve Sefer Kocabaş’ın çıkışları damga vurdu.
 
Kaynak ; İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA) 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34