banner32

Kuzu Deride bir sendikalı işçi daha işten atıldı

Kuzu Deri'nin patronu akrabası da olan 16 yıllık işçisi Ömer Yılmaz'a ya sendikadan istifa edersin ya da seni de işten atarım dedi.Ömer Yılmaz sendikaya üye olmasının yasal bir hak olduğunu ifade ederek istifa etmeyeceğini söyledi...

Kuzu Deride  bir sendikalı işçi daha işten atıldı
Önce izin sonra da iş aktin fes edildi denilerek kapının önüne koyuldu

62 Gün önce Deri iş sendikasına üye olduğu  gerekçesi ile iş akti tek taraflı olarak fes edilen işçi Mehmet Şefik Dağ'a yeni bir direniş arkadaşı daha geldi.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi

Patron 16 yıllık akrabasına bile acımadı

İki aydır Kuzu Deri binasının önünde yaptığı eylemlerle dikkatleri üzerine çeken işçi Mehmet Şefik Dağ eylemlerine devam ederken Kuzu Deri'nin patronu Remzi Yılmaz'ın demokratik hakkını kullanarak Deri iş Sendikasına üye olan akrabası Ömer Yılmaz'ı da işten attı. 

İşten atılan işçilerin sadece Deri İş Sendikasına üye oldukları için işten
atıldıklarını iddia etmelerine karşı işveren'in bu konuda Basın mensuplarına hiç bir çıklama yapmaması da patronun ekonomik gücüne güvenerek ben kimseye bilgi vermem dedirtti.

Yarın sabah saatlerinde başlamak üzere Mehmet Şefik Dağ ve Ömer Yılmaz omuz omuza vererek eylemlerini demokratik bir olgunluk içinde Kuzu Deri Fabrikası önünde sürdürmeye devam ettireceklerini söylediler. 

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34