banner32

İftarı Kaçıranlara Çorbalar Zeytinburnu Belediyesi’nden

Ramazan’da şehrin trafik keşmekeşine kapılıp, iftarı kaçıran vatandaşların imdadına Zeytinburnu Belediyesi yetişiyor. Cevizlibağ Metrobüs Durağı’nda sıcak çorba ikramı var…

İftarı Kaçıranlara Çorbalar Zeytinburnu Belediyesi’nden
RAMAZAN BOYUNCA İLÇENİN 5 AYRI NOKTASINDA ÇORBA DAĞITIMI OLACAK

Zeytinburnu Belediyesi, Ramazan ayı kapsamında ilçe genelinde 5 ayrı noktada vatandaşlara çorba hizmeti veriyor. Cevizlibağ Metrobüs ve tramvay durağı çıkışına kurulan stantta iftara yolda yakalanan vatandaşlara sıcak çorba, hurma, cevizli ekmek ve su ikram edildi. Sıcak çorba kuyruğuna giren vatandaşlar ezanın okunmasıyla birlikte çorbalarını yudumlayarak oruçlarını açtılar. Vatandaşlar Zeytinburnu Belediyesine teşekkür ederek, bu tarz hizmetlerin devamını beklediklerini ifade etti. Ramazan ayı boyunca çorba ikramı Cevizlibağ Metrobüs Durağı, Marmaray Kazlıçeşme İstasyonu, 15 Temmuz Meydanı, Merkezefendi Camii ve Belediye Hizmet Binası önünde devam edecek.

“ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ’NDEN HAYIR DOLU, ÖRNEK BİR HAREKET”

İş çıkışı iftara evine yetişmeye çalışan bir vatandaş, “Bu çorba dağıtımı yıllardır yapılıyor. Çok büyük bir hayır, evine geç kalıp iftarını açamayanlar oluyor. Zeytinburnu Belediyesi’nin bu hareketinin İstanbul’un diğer ilçelerine de yayılmasını istiyoruz” dedi.

“SICACIK VE LEZZETLİ”

Çorba dağıtımından çok memnun olduğunu dile getiren Betül Kılıç adlı vatandaş ise; “Ben dün ilk defa aldım. Çorbanın tadı çok güzel ve sıcak oluyor. Güzel bir uygulama gerçekten. Biraz kalabalık oluyor ama beklemesi de keyifli. Dağıtım noktalarının merkezi yerde olması ise çok mantıklı, iftara yetişemeyenler orucunu yolda açabiliyor” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34