banner32

Gençler Tarihin İzinde…

Zeytinburnu’ndaki liselerin son sınıfında okuyan 3 bine yakın öğrenci, Zeytinburnu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğinde, ilçedeki tarihi mekanlar ile belediyeye ait birimleri geziyor.

Gençler Tarihin İzinde…
15 Ekim’de başlayan gezilerde, tarihi, turistik yerlerinin yanı sıra belediye ait birimleri de gezerek ilçelerini daha yakından tanıma fırsatı buluyor. Sabah okullarından otobüslerle alınan gençler, gezi güzergahı boyunca; Belediye Binası, Kazlıçeşme Kültür Merkezi, AKDEM, ZKS, Beştelsiz Bilgievi ve Aşevi, Balıklı Rum Manastırı, Tıbbi Bitkiler Bahçesi, Nağmedar, Merkezefendi Camii, Yenikapı Mevlihanesi ve Panorama 1453’ü ziyaret ediyor. Buralarda kurum ve mekanlarla ilgili olarak sorumluları tarafından bilgilendirme yapılan öğrencilere, çay ve yemek ikramının yanı sıra, ‘Zeytinburnu Rehberi’, kalem ile kalemlik hediye ediliyor. Yaklaşık 6 saat sürecek gezi, öğrencilerin otobüslerle okullarına bırakılmasıyla son buluyor.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Zeytinburnululara aidiyet duygusunu kazandırmak amacıyla daha önce de boğaz gezileri düzenlediklerini hatırlatarak, “Geziyle, gençlerimize medeniyetlerin kucak kucağa yaşadığı Zeytinburnu’nun tarihi değerlerini tanıtmayı amaçlıyoruz. Ayrıca belediyemize ait birimlere yapılan ziyaretlerle de gençlerimiz, gerçekleştirdiğimiz hizmetler hakkında bilgi sahibi oluyor” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34