banner32

Gençler Artık Daha Bilinçli !..

Zeytinburnu Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ile Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışma neticesinde Bilgi Evleri’nde 3 -11 Ocak tarihleri arasında “Güvenlik ve Emniyet Seminerleri” düzenlendi.

Gençler Artık Daha Bilinçli !..
Toplum Destekli Şube Müdürlüğü’nde görev yapmakta olan Baş Polis memuru Gürsel Şahin, polis memuru Taner İyidiker, Gürhan Koç, Emrah Yılmaz ve Sinan Tulacı tarafından daha önce belirlenen takvime göre Bilgi Evleri’nin tümünde “Güvenlik ve Emniyet Seminerleri” verildi.

Toplum Destekli Şube Müdürlüğü tarafından bir hafta süreyle Bilgi Evleri’nde düzenlenen seminere, 604 üye katıldı. TDP Memurları seminerde üyelere; Emniyet Teşkilatı’nın Yapısı, Yunuslar, Trafik Polisi, Trafik Güvenliği ve Bilinci, Emniyet Kemeri Kullanımı ve Önemi, Güven Timleri, Çocuk Polisi, Çevik Kuvvet, Mobese ve 155 Polis İhbar Hattı, Hırsızlık, Kapkaç, Sahte Para, Telefon Dolandırıcılığı, Nasıl Polis Olunur vb. birçok konu hakkında bilgiler verdi.

Seminerde geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, gelişmiş ülkelerin çoğunluğunda başarılı bir şekilde uygulanan “Toplum Destekli Polislik” hizmetleri ile ilgili bilgiler de verilerek güvenlik hizmetlerinin ve suçla mücadelenin sadece emniyet güçleri tarafından değil; çok yönlü ve bütüncül bir şekilde yürütüldüğü takdirde başarılı olunacağının altı çizildi. Güvenlik ve Emniyet Seminerleri’ndeki amaç, gençlerimizin; çağdaş devletlerin olmazsa olmaz ilkeleri arasında yer alan ve devletlerin var olma nedenlerinin başında gelen güvenlik ve emniyet hakkında daha duyarlı, bilinçli olmaları ve daha yaşanabilir bir hayat için kaçınılmaz olan güvenlik problemlerinin en aza indirilmesi olduğu dile getirildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34