banner32

Zeytinburnu’na kadın eli değecek

Zeytinburnu Kent Konseyi Kadın Meclisi, ilk olağan genel kurul toplantısını, Zeytinburnu Belediyesi Meclis Salonu’nda yaptı. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın başkanlık ettiği toplantıda, Kent Konseyi Başkanı Cemal Merdan ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet Ateş de divan heyetinde yer aldı.

Zeytinburnu’na kadın eli değecek
37 Kadın Meclisi üyesinden 34’ünün iştirak ettiği toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Üyelere ilgi ve katılımlarından dolayı teşekkür eden Başkan Aydın, meclisin oluşumunu takdir edilecek bir gelişme olarak değerlendirdi.

Başkan Aydın, “Her siyasi parti ve STK’dan temsilcilerin kadın meclisinde görev yapmasının yolu açılmalıdır. İmkânlar ölçüsünde kadın meclisi çalışmalarına gerekli desteğin verileceğimizi belirtmek isterim. Seçilecek yöneticilere çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

İlk olarak birbirlerini tanıyan üyeler, müzakere ettikleri Kadın ‘Meclisi Tüzüğü’nü yapılan düzeltmelerin ardından oy birliği ile kabul etti. Yapılan seçimler sonucunda, Gönül Demirel oy birliği ile başkanlığa getirildi. Başkan Yardımcılığı’na Av. Nurşen Kaynar ve Genel Sekreterliğe de Esra Korkmaz seçildiler. 21 kişilik yürütme kurulunun belirlendiği seçimlerde ayrıca 12 çalışma grubu da oluşturuldu.

İlk başkan Gönül Demirel yaptığı teşekkür konuşmasında, tüzükte belirtilen amaca hizmet etmek ve Zeytinburnu’nda yaşayan tüm kadınlara destek olmak için geceli gündüzlü çalışacaklarını söyledi. Demirel, başta Başkan Aydın olmak üzere katılan ve destek verenlere müteşekkir olduğunu belirtti.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34