banner32

Bilgi Evleri Üyeleri Yangın Tatbikatında

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında küçük üyelerini afetlere karşı bilinçlendirmek amacıyla düzenlediği gezilerden birini de Kocasinan İtfaiye Merkezi’ne yaptı.

Bilgi Evleri Üyeleri Yangın Tatbikatında
Özellikle yaz aylarında dikkatsizlikten kaynaklanan ve havanın fazla ısınmasıyla ormanlarda meydana gelen yangınlara dikkat çekmek amacıyla düzenlenen gezide üyeler farkındalık kazandı.

2 Ağustos Perşembe günü 50 üye ve 3 rehber öğretmen eşliğinde gidilen gezide üyeler yangınla nasıl mücadele edilmesi gerektiği konusunda uygulamalı olarak bilgilendirildi. Herhangi bir şekilde çıkan yangının, can ve mal kaybını en aza indirerek söndürülmesini sağlayacak yangın öncesinde ve sırasında alınacak tedbirler ile organizasyon, eğitim ve denetimi sağlamak adına çalışan itfaiye yetkililerinin anlattıklarını dikkatle dinleyen üyeler itfaiyeciliğin çok zor ve tehlikeli bir meslek olmasının yanında hayat kurtarması sebebiyle kutsal bir vazife olduğunu öğrenip, yangına karşı nasıl önlem alınması gerektiği konusunda eğitim aldılar. Hayat kurtarırken insanın yanı sıra başka canlıların yaşamlarının da insan hayatı kadar değerli olduğunun farkına varan üyeler, artık çevrelerine karşı daha duyarlı ve hassas davranacaklarını söylediler.

Verilen teorik bilgilerin dışında pratik yapma olanağı bulan ve yangına nasıl müdahale edeceklerini uygulamalı olarak öğrenen üyeler, yangın söndürme konusunda bilinçlenerek Bilgi Evleri’ne döndüler. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34