banner32

“Başarı Ödülü” İçin Başvurular Tamamlandı

2022 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’nda (YKS) başarılı olan öğrencilere 3 bin TL nakit ‘Başarı Ödülü’ dağıtacak olan Zeytinburnu Belediyesi’ne 1.243 kişi başvuruda bulundu.

“Başarı Ödülü” İçin Başvurular Tamamlandı

Milyonlarca üniversite adayının heyecanla beklediği 2022 Yükseköğretim Kurumları yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy; üniversite heyecanı yaşayan gençlere 3 Bin TL nakit Başarı Ödülü müjdesini vermişti.

31 Ağustos tarihine kadar alınan burs başvuruları için Zeytinburnu Belediyesi’ne toplam 1.243 öğrenci başvuruda bulundu.

Başvuruların ardından gelen talepleri değerlendirmeye alan Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, başvuru şartlarına uyan öğrencileri arayarak davette bulunacak. 3 bin TL’lik Başarı Ödülü’nü almaya hak kazanan öğrencilerde aranan kriterler ise şöyle: T.C. vatandaşı olmak, son bir yıldır Zeytinburnu’nda ikâmet etmek, 1999 ve sonrası doğumlu olmak, 4 yıllık devlet üniversiteleri veya özel üniversitelere %100 burslu olarak ilk defa yerleşiyor olmak.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı/ İTHA

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34