banner32

Amatör Sporculara Profesyonel Spor Kompleksi

Zeytinburnu Belediyesi tarafından Merkezefendi’deki eski spor tesisin yerine inşa edilen modern kompleksi 15 Ekim’den sonra amatör sporcuların hizmetinde olacak…

Amatör Sporculara Profesyonel Spor Kompleksi
Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Alsaç, fiziki ömrünü tamamlayan eski sahanın yerine yapılacak modern tesisin uzun yıllar Türk sporuna hizmet edeceğini belirterek, “Çok özgün bir mimariye sahip olan bu tesisin İstanbul’da ses getireceğine inanıyorum. Suni çimle kaplanacak tesisin ışıklandırması yapılarak gece de maç oynanacak hale getirilecek. Modern bir statta ne varsa burada da aynısı olacak” şeklinde konuştu.

Merkezefendi Mahallesi’nde 12 bin m² alana inşa edilecek spor kompleksi ile Zeytinburnu önemli bir spor merkezine daha kavuşacak. Eski ve yetersiz mevcut tesisin yerine yapılacak kompleks, futbol sahası, ısınma alanı, kulüp binası, tribün ve otopark gibi 5 ana bölümden oluşacak.

Bin 210 m² alana inşa edilecek kulüp binasın zemin katında yönetici odası, 2 adet hakem odası ve 4 adet soyunma odası diğer katında ise kafeterya, 3 adet kulüp odası, 3 adet çalışma odası, çamaşır odası, mutfak ve depo yer alacak.

545m²’lik alanı kapsayacak, tribün, 108 adeti protokol olmak üzere 492 koltuk kapasiteli olacak. Tribünün alt kısmında ise 2’şer adet şadırvan, mescit, kulüp deposu, teknik oda ve tuvalet bulunacak.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34