banner32

Başkan Arısoy; “Afet Bilinci Konusunda 15 Bin Kişiye Ulaşacağız”

Son üç ay içerisinde Zeytinburnu’nda 2 bin 500 kişiye afet yönetimi konusunda çeşitli eğitimler verdiklerini kaydeden Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, önümüzdeki bir yıl için de ise bu rakamı 15 bin seviyesine taşıyacaklarını belirtti.

Başkan Arısoy; “Afet Bilinci Konusunda 15 Bin Kişiye Ulaşacağız”
 Başkanla Akşam Çayı Programı’nın Sümer Mahallesi buluşmasında mahalle sakinleriyle bir araya gelen Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, son bir yılda Zeytinburnu için yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi. Başkan Arısoy’un gündeminde afet yönetimi konusunda yapılan bilinçlendirme çalışmaları vardı. İstanbul’daki Silivri depreminden sonra bu konuda daha hızlı hareket edilmese gerektiğine dikkat çeken Başkan Arısoy, “Geçtiğimiz 3 ay içerisinde 2 bin 500 hemşehrimize afet bilinci konusunda çeşitli eğitimler verdik.
Zeytinburnu Times Haber Merkezi/ Hüseyin Çetiner
Önümüzdeki 1 yıl içerisinde bu rakamı 15 bine çıkaracağız. Özellikle deprem anında ve sonrasın doğru şekilde hareket etmeyi öğrenmeliyiz. Bu eğitimler sayesinde hayatta kalabiliriz. Ben bu konuya çok önem veriyorum, o yüzden de üzerinde önemle duruyorum. Ulaşabileceğimiz, yardım alabileceğimiz her merciden destek alıyoruz. Bizim talebimiz doğrultusunda 15 Temmuz Meydanı’na AFAD’ın Simülasyon Tırı geldi. Şu anda Zeytinburnu’ndaki tüm okullardan servislerle getirdiğimiz öğrencilerimize eğitim veriyor. Afet bilincine tam anlamıyla kavuşmamız için buna benzer uygulamalarımız önümüzdeki günlerde de devam edecek.” dedi.
Kaynak:Zeytinburnu Times Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34