banner32

AKDEM Yaşlılar Kulübü Üyeleri Yaz Boyunca Sosyalleşiyor

Yaşlı bireyler özellikle salgın döneminde dışarıya çıkamamış, sosyalleşememiş bununla birlikte kaygı düzeyleri de artış göstermiştir. Bu sebeple AKDEM Sosyal Hizmet Birimi 65 yaş üstü bireyler için Yaşlılar Kulübünü kurarak; üyelerin 6 hafta boyunca sağlıklı ve sosyal hayattan kopmadan hayatlarına devam edebilmelerini hedefleyen çalışmalar yürütüyor.

AKDEM Yaşlılar Kulübü Üyeleri Yaz Boyunca Sosyalleşiyor

Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM), 2008 yılından bu yana yaşlı, bakıma muhtaç, yalnız ve tüm dezavantajlı bireylerin toplumsal yaşamdan kopmadan sağlıklı, kendi kendine yetebilen bireyler olarak yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlayan etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Aktif, sağlıklı, kaliteli yaşlanma, yaşlıların günlük yaşamlarında sosyal, kültürel, ekonomik, zihinsel ve fiziksel aktivitelere katılımı ile mümkün.

NEDEN YAŞLILAR KULÜBÜ?

AKDEM yaşlılar ve bakım verenlerinin salgın döneminde yaşadığı olumsuz etkilerin en aza indirilmesi, kendi yaş grupları ile bir araya gelerek sosyalleşmelerinin sağlanması ve olumlu duygulanımın kazanılması için 65 yaş üstü bireylerden oluşan ‘Yaşlılar Kulübü’nü kurdu.

Tanışma ve ısınma oyunları ile başlayan Yaşlılar Kulübü etkinlikleri bedensel, zihinsel ve sosyal olmak üzere 3 kategoriye ayrılıyor.

Ebru, mum yapımı, kabak, taş boyama gibi bedensel faaliyetlerin yanı sıra bulmaca çözme, tangram, scrabble, çiçek dikimi, gezi, piknik gibi sosyal etkinlikler 6 hafta boyunca sürüyor.

AKDEM YAŞLILAR KULÜBÜN AMACI NEDİR?

Sağlıklı ve aktif yaşlanma düşüncesiyle yaşlı bireylerin fiziksel, zihinsel, sosyal aktiviteler ile destekleyerek onların yaşam kalitesini yükselterek daha sağlıklı yaş almalarını onların sosyal hayattan kopmadan sağlıklı, kendi kendine yetebilen bireyler olarak ve yaşamlarına devam etmeleri hedeflenmektedir.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı/ İTHA

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34