banner32

Sütlaç ağasını kutsal beldelere yolcu ettik

Zeytinburnu’nun sevilip tanınan siması iş adamı Hayrettin Damaoğlu geleneksel hale gelmeye aday Trabzon ili Maçka ilçesi Hamsiköy’de yapılan sütlaç festivalinde “Sütlaç ağası” oldu.

Sütlaç ağasını kutsal beldelere yolcu ettik
Zeytinburnu başta olmak üzere İstanbul’un değişik ilçelerinde konforlu konutlar yapan Damaoğlu inşaat’ın hissedarlarından olan Hayretin Damaoğlu ilginç ağalık öyküsü ile alakalı şunları söyledi “ Bildiğiniz gibi biz Trabzonluların bir sloganı var bize her yer Trabzon diyoruz. Ama doğup büyüdüğümüz ve suyunu içtiğimiz yerleri de unutmamak gerek.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi


Biz Maçka’nın Hamsiköyünde doğduk. Köylülerimiz yıllardır sütü ve süt ürünleri meşhur olan bir çok ürünü yaparak satıp para kazanıyorlar.Biz de köylülerimizin yaptığı sütlaç festivalinde kendilerine destek olmaya çalıştık.
 
Bu sene 2 Ağustos’ta yapılan Sütlaç festivalinde Sütlaç ağalık giysilerini bize uygun bulmuşlar biz de köylülerimizi kırmayarak Sütlaç ağası da olsa kısa bir süreliğine ağalığı tattık dedi.
 
Birkaç gün önce haç farizasını yerine getirmek üzere kutsal beldelere yolcu ettiğimiz Sütlaç Ağamızın en güzel şekilde haç farizasını yerine getirmesini dileriz.
 
Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34