banner32

Başbakan Erdoğan’a 12 çocuk sürprizi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Zeytinburnu'nda kentsel dönüşüm konutlarının anahtar teslim törenine katıldı...Burada Ana muhalefet liderine sert sözlerle yüklenen Erdoğan anahtar teslimi yaptığı kişilerden en fazla 3 çocuk sahibi aile olmasını görünce daha fazla istiyoruz dedi. Tam bu sırada izleyicler arasında bir anne benim 12 çocuğum var dedi. Başbakan bayanı sahneye davet etti...İşte haberin detayları...

Başbakan Erdoğan’a 12 çocuk sürprizi
Ev sahibi ilçe belediye başkanı olarak Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın yaptığı açılış konuşması ile dört sene önce burada temel attığımız zaman bazı kişiler burada rant odaklı kentsel dönüşüm yaptığımızı iddia ederek bizi engellemeye çalışmışlardı.

İstanbul Times Haber Merkezi
Biz halkımızın sağlıklı ve düzenli evlerde yaşamasını istediğimiz için her türlü haksız eleştiriye karşı durduk ve bugün halkımız bu gördüğünüz modern konutlarda yaşayacak diyerek Başbakan Erdoğan’ın kentsel dönüşüm için belediyelerin önünü açtığı için teşekkür etti.
Kadir Topbaş’da İBB Çalışıyor dedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Dr.Kadir Topbaş’da Zeytinburnu Sümer Mahallesi kentsel dönüşüm konutlarının anahtar teslim treni öncesi kısa bir selamlama konuşması yaparak İBB.nin konut ve ulaşım konusunda ciddi işler yaptığının altını çizdi.

Erdoğan Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’yi topa tuttu

Ak Parti genel başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Zeytinburnu Sümer mahallesinde kentsel dönüşüm konutlarının anahtar teslim töreninde CHP ve MHP genel başkanlarına sert sözlerle yüklendi.

Erdoğan 11 yıllık iktidarlarında bir çok konuda ülkeye ciddi katkılar yaptığını söyledi. MHP’nin kafatasçılık yaptığını CHP’nin de sürekli garip ve fakir halkı aşağıladığını iddia ederek biz Başakşehir’de ,Zeytinburnu’nda ve bir çok yerde halkımızın sağlam ve güzel konutlarda yaşamasını istediğimiz için ülke genelinde ciddi bir dönüşüm başladı dedi.

İstanbul Zeytinburnu'nda Kentsel Dönüşüm törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için alınan güvenlik önlemleri dikkat çekti.Son iki gündür trafiğin felç olmasına sebep olan çalışmalardan dolayı bir çok kimse mağdur oldu.  

Erdoğan Mardin de yaptığı konuşmada her türlü milliyetçilik ayaklarımın altında demiştim.Ana muhalefet genel başkanı Kılıçdaroğlu Mardin de böyle konuştuğumu ama Rize de böyle bir konuşma yapamayacağımı iddia etti dedi.
Erdoğan, "ayaklarımın altındadır" dediğim milliyetçiliğin, etnik kökene dayalı milliyetçilik, yani ırkçılık, kafatasçılık olduğunu ifade ederek, "Biz, 76 milyonu tek bir millet olarak görüyoruz." Dedi.
 
Biz ortam ve yere göre konuşmayız.Mardin de ne diyorsak Rize’de de aynısı söyleriz diyerek haftaya Rize’ye gideceğim ve orada da aynı sözleri kullanacağım diyerek CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na meydan okudu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir konferansta söylediği sözler nedeniyle eleştirilen Milletvekili Hakan Şükür'ün attığı gollerle tarih olduğunu belirterek, "Hakan Şükür kardeşimiz bir Arnavut çocuğu olarak bu ülkenin milli takımında en fazla gol atan sporcu olarak Türk spor tarihine adını yazdırmıştır” dedi.

Başbakan , Mehmet Akif’te Arnavut’tu ama istiklal marşımızı o yazmıştı dedi. Erdoğan biz Milliyetçiliği ırkçılık manasında kullananlara karşı çıkıyoruz diyerek Hakan Şükür’e sahip çıktı. Gazete ve televizyonların bu sözünden dolayı Hakan Şükür’ü eleştirmelerini haksız bulduğunu ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, hükümet olarak kentsel dönüşümde kim hazırlıklıysa nerede rıza, gönüllülük varsa o belediye ile kucaklaşarak, beraber kentsel dönüşüme devam edeceklerini söyledi.  

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kentsel dönüşüm konusunda Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) eleştirerek, "Ana muhalefet partisi de, onun kol kola olduğu marjinal sol örgütleri de, terör örgütleri de bu dönüşümün gerçekleşmesini istemiyorlar." dedi.

Başbakan Erdoğan, Zeytinburnu'nda anahtar teslim ve yıkım töreninde anahtar teslimi yaparken ailelere çocuk sayısını sordu.Bazıları 1,bazıları 3 derken Erdoğan 3 diyen vatandaş’ a kritik eşiği aşmışsın dedi.İki hak sahibi henüz bekar olduğunu ifade ederken Başbakan eviniz oldu artık evlenirsiniz dedi. Tam bu sırada izleyiciler içinde olan bir bayan benim 12 tane çocuğum var deyince Erdoğan yanına çağırdı. Bayan Muşlu olduğunu ifade ederek ben kalp hastasıyım eşimde şeker hastası Bağcılarda kirada ikamet ediyoruz bize yardım edin dedi. Erdoğan bu arada “Lokman” neredesin yanıma gel diyerek Bağcılar Belediye başkanı Lokman Çağırıcı’yı yanına davet etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bağcılar belediye başkanı Lokman Çağırıcı’ya talimat vererek bayan’a yardımcı olmasını istedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yapılan dönüşümlerle eski ve depreme dayanıksız binaların yıkılıp yerine depreme dayanıklı konutların yapıldığını söyleyerek bu çalışmaları ile aslında Türkiye'de çürümüş bir sistemi ortadan kaldırdıklarını belirterek, bazı kişiler bu çalışmamız karşı çıkıyor diyerek sitem etti.

Bir saatlik tören için ciddi masraflar yapıldı

İBB’nin Altus Organizasyona yaptırdığı çalışma bedelinin çok büyük olduğunu düşünen bir çok kişi bir saatlik tören için bu kadar şatafat gereksiz ve israftır dedi.

Adının yazılmasını istemeyen  bir kişi dinimiz her türlü israfa karşıdır.Tamam İBB,ve hükümet yaptığı çalışmaları anlatacak ki bir sonraki seçimde oy alsın bunun için bir itirazım yok ama yollarımızı üç gün kapatıp bizi perişan etmeleri ve bir saatlik organizasyon için yüz milyonlarca para harcanması doğru değil dedi.

Foto Galeri içn haber linki :

//www.istanbultimes.com.tr/ilceler/zeytinburnu/basbakan-erdogana-12-cocuk-surprizi-h20643.html


Kaynak :İstanbul Times
Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34