banner32

Süleyman Uluocak Genç Dimağlarla İstişare Etti

Cihan Özaslan ve bir grup arkadaşı tarafından kurulan Zeytinburnu Gençlik Hareketi (ZEGEH) Millet İttifakı Zeytinburnu Belediye Meclisi 1. Sıra adayı Mimar Süleyman Uluocak'ın ev sahipliğinde kahvaltılı istişare toplantısında bir araya geldi.

Süleyman Uluocak Genç Dimağlarla İstişare Etti
Gençler sordu Uluocak cevap verdi

Mimar Süleyman Uluocak'ın Sümer Mahallesinde seçim ofisi olarak kullandığı kendisine ait binada yapılan kahvaltılı istişare toplantısına çok sayıda genç katıldı.

Açılış konuşması kurucu Cihan Özaslan tarafından yapıldı

Toplantıda açılış konuşması yapan Cihan Özalan şunları söyledi " Bugün bir çok siyasi görüşe sahip genç arkadaşımız ile beraber oluşturduğumuz Zeytiburnu Gençlik Hareketi (ZEGEH) hiç bir parti'nin arka bahçesi değildir.

Biz burada Zeytinburnu Gençleri olarak bir araya gelerek bu oluşumu kurduk.

 Bu oluşumun içinde her etnik, siyasi ve ideolojik görüşten genç arkadaşımız vardır.

Buradaki amacımız Zeytinburnulu olma paydasıdır.Zeytinburnunun ve Zeytinburnulu gençlerin sorunlarına çözüm üretmek amacıyla kurulduk. İlk buluşmamızı Millet İttifakı Zeytinburnu Belediye Meclis üyesi adayı Mimar Süleyman Uluocak'ın ev sahipliğinde kahvaltılı toplantıda bir araya geldik. Bize ev sahipliği yapan sayın Süleyman Uluocak'a teşekkür ederim şeklinde konuştu.  

DYP eski ilçe başkanı veteriner heklim Mustafa Karagöz gençlere hayat tecrübesini aktardı. Uluocak bütün sorulara içtenlikle cevap verdi Kentsel dönüşüm, Uyuşturucu ile mücadele, işsizlik ,Eğitim ,Çevre kültür ve sanat konularında bir çok soru soruldu. Mimar Süleyman Uluocak 'ta sorulan her soruya içtenlikle cevaplar verdi. Şahin Apaydın isimli genç kenstel dönüşümü anlaşılır bir şekilde ev hanımı olan annemin anlayacağı dilde anlatmalısınız. Belki karışık ve bilimsel anlatırsanız ben anlayabilirim ama bizden önce anne ve babalarımızın bunu anlaması lazım aksi halde bırakın depremi binalarımız kendiliğinden yıkılır dedi. Bir başkan genç Uyuşturucu büyük bir sorun ben kardeşimi bu şekilde kaybettim. Sizler Meclis üyesi olursanız ve partilerinşizin oluşturduğu ittifak seçimi alırsa ne tür çalışmalar yapacaksınız diye soru sordu. Bir başka genç plansız göçten dolayı ilçemizde bir çok sıkıntı var başta Suriyeli sığımacılar olmak üzere diğer göçmenler için ne tür bir çalışma yapacaksınız diye sordu. Mimar Süleyman Uluocak sorulara cevap vermeden önce şunları söyledi: Bugün burada hepimiz Cihan Özaslan kardeşimizin misafiriyiz. Her parti'nin gençlik kolları var.

Zeytinburnu Gençlik hareketi hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmamalı. Her parti'den burada arkadaşlarınız olmalı. Kendi yaşadığınız ilçe olan Zeytinburnu için derdiniz olmalı. Benimde genç yaşta evlatlarım var. Gençlerimizin fikirleri benim için çok önemli. Bizi bir araya getiren Cihan kardeşim ve emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim. Ben Mimarım.Aynı zanmanda da müteahhidim.

İnşaat işlerinden anlarım. İstanbul Ticaret Odası Mimar ve Mühedisler meslek komitesi başkanıyım. Evim ve işyerim Zeytinburnu'nda. 1969'dan beri bu ilçede okudum,futbol oynadım,iş yaptım evlendim çoluk çocuğum oldu. Yöneticiler başarılı olmak istiyorlarsa halkı kendi çalışmalarına dahil etmeleri gerekir. Allah Nasip ederse bizim İtttifak seçimleri alacak. Çünkü Mevcut yapı zaten 20 senedir Zeytinburnu ilçesinde iktidar. Kentsel dönüşüm için ne yaptılar koskocaman bir hiç...

Biz belediyeyi halkımızın desteği ile aldığımız zaman ilçe müteahitlerini bir araya getirip 5 bin,10 bin veya daha üstü büyükteki yerleri bir araya getirin biz de belediye olarak "Zeytinburnu Mıodeli" diyeceğimiz bir şekilde kamunun tek kuruş parası harcanmadan garantör olalım ve ilçemiz dönüşsün diyeceğiz. Biz Belediye olarak Kâr etmeyi değil halkımızı sağlıklı binalarda yaşatmayı Kâr bileceğiz dedi.

Uyuşturucu ile mücadele konusunda da aileler,okul yönetimi,emniyet zabıta başta olmak üzere herkes ile işbirliği yaparak gençerimizin başına bela olan uyuşturcu satıcılarına hak ettikleri cezanın verilmesi için kanunlar dahilinde hep beraber çalışacağız " dedi.

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34