banner32

Tuncer’in Renklerinden Akbar’ın Notalarına Keyifli Bir Yolculuk

Zeytinburnu Belediyesi 16 Ocak Çarşamba akşamı resim sanatı ve müziğin buluştuğu iki farklı etkinliğe imza attı.

Tuncer’in Renklerinden Akbar’ın  Notalarına Keyifli Bir Yolculuk
İstanbul’un kültür ve sanat hayatına önemli bir katkı sağlayan Ressam Rauf Tuncer “Geleneğe Çağdaş Yorumlar” sergi açılışı ile başlayan gece; besteci-piyanist Anjelika Akbar’ın “Dünya Film Müzikleri Resitali” ile devam etti.
Zeytinburnu Times Haber Merkezi

Zeytinburnu Belediyesi; Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği etkinliklerle İstanbul’da kültür ve sanatın çıtasını yükseltmeye devam ediyor. M. Lütfi Şen’in küratörlüğünde dünyaca ünlü resim sanatçımız Rauf Tuncer; “Geleneğe Çağdaş Yorumlar” sergisiyle İstanbullu sanatseverleri buluşturan Zeytinburnu Belediyesi; sergi açılışının ardından düzenlediği Anjelika Akbar konseri ile konuklara unutulmaz bir gece yaşattı.
Sergi açılışından sonra konserine başlayan Besteci Piyanist Anjelika Akbar; Dünya Film Müzikleri Resitali adını verdiği konserinde, dinleyicilerine ünlü yönetmen Tarkovsky’nin Solaris, Polansky’nin Pianist, Spielberg’in Yapay Zekâ gibi dünyaca ünlü filmleri için bestelenmiş eserleri icra etti. Akbar; yönetmen Özer Kızıltan’ın Beni Unutma filmi için kendi bestelediği Yola Devam, Şok Dalgası, Vals eserlerini de dinleyicileri için çaldı.
Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde resim sanatının ve müziğin keyifle harmanlandığı muhteşem gece; İstanbullu sanatseverlerin beğeni dolu alkışlarıyla sona erdi.
Ressam Rauf Tuncer’in Geleneğe Çağdaş Yorumlar sergisi 09 Şubat tarihine kadar sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Kaynak : istanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34