banner32

*”Hep Genç Kalacağım: Sabahattin Ali” Paneli ZKSM’de Gerçekleştirildi*

*Türk Edebiyatı’nın usta yazarı Sabahattin Ali; doğumunun 115. yıl dönümünde Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde, ‘Hep Genç Kalacağım: Sabahattin Ali’ başlıklı panel ile anıldı.*

*”Hep Genç Kalacağım: Sabahattin Ali” Paneli ZKSM’de Gerçekleştirildi*

Türk Edebiyatı’nın unutulmaz yazarı Sabahattin Ali, doğum gününde Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi tarafından düzenlenen bir panelde anıldı.

Toplumsal, gerçekçi bir biçimde kaleme aldığı roman ve öykülerle günümüzde halen etkisini sürdürmeye devam eden kıymetli yazarın paneline; AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy da katıldı.

Usta yazarın doğumunun 115. yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen panelde; Doç. Dr. Bedia Koçakoğlu, Yusuf Turan Günaydın ve Meryem Selva İnce konuşmacı olarak yer alırken; panelin oturum başkanlığını Prof. Doktor Yakup Çelik yaptı. 

*ARISOY, “SABAHATTİN ALİ BU MEMLEKET İÇİN KALICI HALE GELMİŞ BİR EDEBİYATÇIDIR”*

 “Hep Genç Kalacağım: Sabahattin Ali” paneline katılan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Yarın Sabahattin Ali’nin doğumunun 115’inci yıl dönümü. Kıymetli yazarımızı güzel bir panel ile anıyor olmaktan son derece memnunuz. Sabahattin Ali erken yaşta öldürülerek dünyadan göçmüş bir romancımız ve şairimizdir. Sabahattin Ali’nin kitapları her dönemde  çok satan yazarlar arasında girmeyi başarmıştır. Dolayısı ile bu memleket için kalıcı hale gelmiş bir edebiyatçıdır.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34