banner32

ZKSM’de Tezhip ve Minyatür Sergisi

Tezhip ve Minyatür Sanatçısı Şeyma Çınar’ın tüm eserlerinin sergilendiği “Tezyin” sergisi Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı.

ZKSM’de Tezhip ve Minyatür Sergisi

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi Tezhip ve Minyatür Sanatçısı Şeyma Çınar’ın tüm eserlerinden oluşan “Tezyin" sergisine ev sahipliği yapıyor. Bugüne kadar 50’nin üzerinde sergi yapan ve eserleri birçok dergi ve kitapta yayınlanan Tezhip ve Minyatür Sanatçısı Şeyma Çınar’ın çalışmalarının görülebileceği serginin açılışını ise, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy yaptı. Çınar, açılış sonrasında Belediye Başkanı Arısoy’a eserlerini tek tek tanıttı. Sergi açılışına katılan sanatseverler de tezhip ve minyatür tablolarını inceledi. Sergi 26 Şubat ile 26 Mart tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

BAŞKAN ARISOY; “TÜM İSTANBULLU SANATSEVERLERİMİZİ DAVET EDİYORUZ”

Açılış sonrasında açıklamalarda bulunan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Şeyma hanıma tüm bu emekleri için teşekkür ediyoruz. Bu güzel eserlerin burada sergilenmesine izin verdiği için çok mutluyuz. Umarım ziyaretçisi de çok olur. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’mizin oturmuş bir ziyaretçi profili var. 26 Mart tarihine kadar “Tezyin” sergisi ziyaret edilebilecek. Zeytinburnulu ve İstanbullu sanatseverlerimizi sergimizi gezmeleri için davet ediyoruz. ‘Eserlerin de bahtı açık olsun, emeğinize göz nurunuza sağlık’ diyelim.” dedi.

MEDENİYETİMİZİN KÖKLÜ KÜLTÜRÜNÜ BELGELEYEN SANAT; TEZHİP VE MİNYATÜR…

Açılışa eserleriyle birlikte ev sahipliği yapan Minyatür ve Tezhip Sanatçısı Şeyma Çınar ise; “Tezhip ve minyatür sanatı medeniyetimizin ihtişamını, köklü kültürünü belgeleyen kaynaklarımızdandır. Kitap sanatları olarak nice güzel sanatlar miras bırakılmıştır bize. 20 yılı aşkın süredir bu sanatı öğrenmeye ve öğretmeye çalışıyorum. Serginin gerçekleşmesinde verdikleri emeklerden dolayı önce Belediye Başkanı’mıza, Zeytinburnu Belediye’mize, Küratörümüz Lütfü Şen’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34