banner32

Zeytinburnu’nda ‘Minikler’ Okulla Buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği takvim doğrultusunda ana sınıfı ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri ile yüz yüze eğitime başladı. Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy okulun ilk gününde minikleri yalnız bırakmadı.

Zeytinburnu’nda ‘Minikler’ Okulla Buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği takvim doğrultusunda 21 Eylül 2020 tarihi itibariyle ana sınıfı ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için okullarda yüz yüze eğitim başladı. Okula ilk defa adım atacak olan minikleri ilk günden yalnız bırakmayan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, onların okul heyecanına ortak oldu. Okulun ilk gününde öğrencilere 40 TL değerinde Kırtasiye Kuponu, defter ve AKDEM tarafından üretilen yıkanabilir hijyenik ‘Kar Serçesi’ maskeleri dağıtıldı.

BAŞKAN ARISOY; “İLK GÜNDE HEYECANLARINA ORTAK OLDUK”

Yaklaşık 1.5 yıl önce başlattıkları ‘Temiz Okul’ projesi ile ilçedeki tüm okulların temizlik, bakım ve onarım işlerini düzenli aralıklarla yaptıklarını belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Göreve geldiğimiz günden beri ilçemizdeki okullar ile sürekli yakın temas içerisinde olduk. Başlattığımız ‘Temiz Okul’ projesi ile okullarımızın temizliği, bakım, onarım ve tadilat işleriyle düzenli olarak ilgilendik. Pandemi süresince bu hizmetleri aksatmadan devam ettirirken, tedbirlerimizi artırarak okullarımızın sıklıkla dezenfektasyon işlemlerini yapıp, ihtiyaç olan temizlik malzemelerinin de dağıtımını sağladık. Bugün okulla ilk defa tanışacak olan miniklerimiz güvenli bir şekilde yüz yüze eğitime başlayacaklar. Biz de okulun ilk gününde miniklerimizi yalnız bırakmayarak onlara destek olmak istedik.” dedi.

Sevcan ÇOBAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34