banner32

Zeytinburnu’nda 23.30’a Kadar Açık Bir Kütüphane Daha

Veliefendi Mahallesi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan İlçe Halk Kütüphanesi, Bakanlık ile imzalanan protokol çerçevesinde Zeytinburnu Belediyesi ile ortak hizmet verecek. Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “İlçe Halk Kütüphanesi bundan sonra 09.00 ile 23.30 saatleri arasında hizmete açık olacak.” dedi.

Zeytinburnu’nda 23.30’a Kadar Açık Bir Kütüphane Daha

Zeytinburnu İlçe Halk Kütüphanesi’nin, Kültür Bakanlığı ile yapılan protokol neticesinde hizmet saatleri değişti. 08.30 ile 18.00 saatleri arasında hizmet veren İlçe Halk Kütüphanesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan protokol neticesinde Zeytinburnu Belediyesi ile ortak çalışacak.

Kültür Bakanlığı’na bağlı 4 personelin çalıştığı Halk Kütüphanesi’ne Zeytinburnu Belediyesi hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 6 personel ile destek verecek.

ZEYTİNBURNU MİLLET KIRAATHANELERİ’NDEKİ AYNI HİZMET GEÇERLİ OLACAK

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “İlçe Halk Kütüphanesi artık 09.00 ile 23.30 saatleri arasında hizmete açık olacak. Belediyemize bağlı Millet Kıraathaneleri’nde verilen tüm hizmetleri; İlçe Halk Kütüphanesi’nden faydalanan üyelerimize de sunacağız.” dedi.

Kütüphanede; 15 bin kitap, 70 farklı süreli yayın, ücretsiz Wi-Fi, fotokopi, 9 kullanıcı bilgisayarı ve 28 kişilik oturma kapasitesi bulunuyor.

Üyelere ücretsiz çay, kahvenin yanı sıra öğle ve akşam olmak üzere günde 2 kez çorba ikramı da yapılıyor.

Zeytinburnu İlçe Halk Kütüphanesi adresi ise şöyle: Veliefendi Mahallesi, 75/1 Sokak, No:11

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı/ İTHA

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34