banner32

‘Zeytinburnu İzci Evi’nde Eğitimler Başladı

İstanbul'da bir ilk olan ve Zeytinburnu Belediyesi tarafından gençlerin ve çocukların hizmetine sunulan Maltepe İzci Evi'nde eğitimler başladı.

‘Zeytinburnu İzci Evi’nde Eğitimler Başladı

Zeytinburnu Belediyesi, Türkiye İzcilik Federasyonu ve Zeytinburnu İzci Kulübü‘nün yönlendirmesiyle Zeytinburnu Maltepe’de hizmete giren Zeytinburnu İzci Evi’nde 9-14 yaş arası çocuklar için izcilik eğitimleri başladı. İstanbul’da başka bir örneği olmayan tesisten çocuk ve gençler ücretsiz bir şekilde faydalanabiliyor. Zeytinburnu İzci Evi’ne üye olan gençler aynı zamanda Zeytinburnu İzci Kulübü’nün lisanslı birer sporcusu oluyor. Zeytinburnu İzci Evi’nde izciler; okçuluk, archery tag, tırmanma, kampçılık, vb. eğitimleri alabilecek. Genç izciler bu alanda kamp yapabilme imkânı da bulacaklar. Üyelere aynı zamanda İzcilik Federasyonu’nun düzenlediği yurtiçi ve yurtdışı kamp faaliyetlerine de katılmak için gereken aşamaları da tamamlama imkânı sağlanacak.
İzcilik tanıtımı, okçuluk, pentatlon sahası, tırmanış, denge ve koordinasyon parkuru, derslerine başlanılan Zeytinburnu İzci Evi’nde, eğitimler; açık hava denge parkurları, spor sahaları, ve bilgisayarlı eğitim salonlarında 2 saat boyunca devam ediyor.

İZCİLİKTEN LİDERLİK RUHUNA…


İzci Kulübü üyelerinin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek olan Zeytinburnu İzci Evi, çocuk ve gençlerin sosyalleşmelerini, ekip halinde çalışma becerilerini geliştirmelerini; öğrenme şevkini ve keşfetme duygusunu arttırmayı, doğayı ve çevreyi sevmelerini, doğaya uyum sağlayarak şartlara uygun, kreatif fikirler ortaya koyabilmelerini ve çocukların analitik düşünme becerisine sahip olabilmelerini amaçlıyor.

İSTANBUL’DAKİ EN KAPSAMLI PROJE
 

İzcilik adına İstanbul’daki en kapsamlı tesisi sunan Zeytinburnu İzci Evi; 1 depo, 1 sanat odası, 3 derslik, 1 atölye, denge parkuru, bay ve bayan mescit, bay-bayan WC, voleybol, basketbol, badminton, archery tag sahası, okçuluk alanı, tırmanma duvarı, mini şelale, bostan tarım alanı, çadır alanı, kamp ateşi alanı, pentlanton, 2 kamelya derslik, 4 ünite toplantı odası, kütüphane, ders çalışma alanı, araştırma ve bilgisayar odası, lokal, idari işler ve kayıt odalarından oluşuyor.

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34