banner32

Zeytinburnu Başbakan’a hazır

Kentsel dönüşüm odaklı ilk konut ve işyerlerinin teslimi yarın (23.02.2013) Zeytinburnu Sümer mahallesinde yapılacak.

Zeytinburnu Başbakan’a hazır
İBB ve Zeytinburnu Belediyesinin önem verdiği anahtar teslim töreni için Sümer Mahallesinde hummalı bir çalışma başlamış durumda.

KİPTAŞ’ın kendilerine karşı net bilgiler vermediğini iddia eden bazı vatandaşlar başbakan’a sesini duyurmak için çaba sarf edeceği ile alakalı haber ihbar hattımıza bilgi geliyor

Gazetemizin imtiyaz sahibi ve “Gelişim ve Değişim Tarihi İçinde ZEYTİNBUNRU “ isimli kitabında yazarı olan ve 26 yıldır Sümer’li olan Hüseyin Çetiner komşularına seslenerek KİPTAŞ’ın bazı konularda net bilgi vermediği ve son yıllarda Kentsel dönüşüm alanında gayrimenkul satın alan kişilere siz burayı rant amaçlı aldığınız için sizden % 60 kesinti yapacağız gibi hak ve hukuk ile bağdaşmayan taleplerine karşı tepki gösterilebilir ama Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ı sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘ın misafirimiz olduğu bir anda istenmeyen şekilde tepkiyi ortaya koymak doğru olmayabilir dedi. Çetiner sözlerini Başbakanımızı mahallemizde en iyi şekilde ağırlamamız gerektiğini ifade ederek tepkiler değişik şekilde ortaya koyulabilir ama başbakan’ın mahallemizi şereflendirdiği bir anda yapmanın şık olmayacağını ifade etti.

Haber ihbar hattımıza gelen bir mailde okurmuz Başbakan'ın sıradan bir vatandaşın evi yerine bir perdecinin evine veya işyerine götürülemsinin mahalle halkı tarafından üzntü ile karşılananacağını ifade ederek Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaret edeceği evin mutlaka garip gureba evi olması gerektiğini ifade ediliyor.

İlk kentsel dönüşüm odaklı konut ve işyerlerinin anahtar teksim töreni yarın (23.02.2013 saat 13.30’da Zeytinburnu Sümer Mahallesi Prof..Turan Güneş caddesinde yapılacak. Tüm halk anahtar teslim törenine davetlidir. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34