banner32

Zeytin Ağaçlarının Olduğu Park Halka Huzur Veriyor

2008 Yılında Değişim ve Gelişim Tarihi İçinde Zeytinburnu isimli kitabın yazarı Hüseyin Çetiner’in yıllar önce ilçenin ismi Zeytin ile başlıyor ama ilçede tek bir Zeytin ağacı yok. Mutlaka ilçe sokaklarında Zeytin ağacı olmalı talebi Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın tarafından dikkat alınarak 2011’ den sonra ilçenin bir yerine Zeytin ağacı dikildi. İşte Bunların en önemlisi Zeytinpark

Zeytin Ağaçlarının Olduğu Park Halka Huzur Veriyor
Eski yeri mezbelelikti şimdi içinde yetişkin Zeytin ağaçları olan ve huzur veren bir park oldu Zeytinburnu ilçesi Beştelsiz Mahallesi Rauf Denktaş caddesi üstünde küçük ama şirin bir park. Hele içinde ilçe adı ile anılan Zeytin ağaçlarının olması buraya muhteşem bir özellik katıyor.

Gazetemizin kurucusu Hüseyin Çetiner’in yıllardır Zeytinburnu’nda ağaç olsun isteğinin de yerine gelmesi birim için ayrı bir güzellik. Zeytinpark’ ta tek eksiklik minik de olsa bir çay ve kahve ocağının kurulup burada vakit harcayanlara uygun bir bedel ile çay kahve ve meşrubat ikramının Zeytin ağaçları içinde yapılacağı minik bir büfe olması bu parka ayrı bir değer katacaktır. Zeytinburnu halkının güzellikleri görmesi adına yaptığımız talebimizi yerine getirdiği için Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın’a okurlarımız adına teşekkür ederiz.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34