banner32

Veliefendi bloklarındaki halk mağdur edilmesin

CHP Meclis üyesi Fikret Konya tarafından verilen önergede belirtildiği gibi Veliefendi işçi bloklarının bütün uygulama sorunları giderilmelidir.

Veliefendi bloklarındaki halk mağdur edilmesin

Zetinburnu’ndaki  ilk sitelerinden biri olan Veliefendi işçi bloklarında hak sahibi vatandaşların bir kısmı kamulaştırma tehdidi altında,diğerlerinin karşısına’da ileride Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi ile ilgili Kanun çıkabilir.

İstanbul Times Haber Merkezi

Bu alan İstanbul’da Kentsel Dönüşümün gerçekleştirilmesi mümkün olan   en rahat alandır.Mevcut potansiyel yeterlidir.

Çünkü 46.700m2 alanda sadece 288 adet daire bulunmaktadır.Burada çok büyük bir rant vardır.Bu rant bugün kamulaştırma ile karşı karşıya kalanlarda dahil olmak üzere 50-60 yıldır orada yaşayan insanların olmalıdır ve onların hakkıdır.

VATANDAŞLARIMIZA SAĞLAM SAĞLIKLI ÇAĞDAŞ  KONUTLARDA OTURMA İMKANI SAĞLANMALIDIR?

Hak sahipleri acaba fark ödeyecekmiyim,yerimden yer alacakmıyım diye düşünmek şöyle dursun,apartman ve site aidatlarının ödenmeyeceği bir sistemi kurmak ve uygulamak için planlar yapılmalıdır.

Hak sahipleri müteahhitlerle yaptıkları görüşmelerde birlikte hareket etmeli sadece kendi alanlarıyla ilgili değil 46.700 m2’lik alanın tamamı için bütünsel bir çözüm uygulanması için çaba harcamalılar.

Bu Meclise bu Yönetime çok önemli görevler düşmektedir.Vatandaşımızı aydınlatalım,yönlendirilelim,bilgilendirilim,haklarını korumalarını sağlayalım ve onların bu süreçten mağdur olmadan çıkmalrını sağlayalım.

GELİN İLK DEFA İKTİDAR MUHALEFET BİRLİKTE VATANDAŞIN ELİNDEN TUTALIM

BURASIDA İLERİDE BİR SÜMER OLMASIN.
CHP Z.BURNU MECLİS ÜYESİ
İLKAY BİBER

İşte CHP Grubu adına önerge veren İlkay Biber ve Fikret Konya'nın önerge metni ;

ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ MECLİS BAŞKANLIGINA
 
Son günlerde ilçemizde bulunan bazı yerleşim alanları ile ilgili olarak kentsel dönüşüm konusunda kamu oyu gündeminde muhtelif senaryolar dile getirilmektedir.

Veliefendi işçi bloklarının bulunduğu 46750.m2 lik alan konusunda müteahhitlerin yoğun bir çalışma içersinde olduğu ve vatandaşlarımız ile görüşme yaptıkları bilinmektedir.
 
Bir yandan çalışmalar devam ederken 06.12.2007 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ile öngörülen 18 madde uygulama sınırları içerisinde yer alan İŞÇİ BLOKLARINDAKİ PARSELLERDEN BAZILARI HAKKINDA İLKÖGRETİM TESİS ALANINDA KALMALARI NEDENİYLE KAMULAŞTIRMA İŞLEMLERİNE BAŞLANMIŞTIR?
 
 VELİEFENDİ İŞÇİ BLOKLARINDA 18. madde uygulama sınırları belirlenmiş bahse konu alan içerisinde bulunan kamulaştırma kararı alınmış, alınmamış,İLKÖGRETİM TESİS ALANI,PARK,YOL VE DİGER SOSYAL DONATI alanları içerisinde yer alan parsel maliklerinin mağdur olmaması ve haklarının uygun bir yerde toplanması için gündemdeki gelişmeler dikkate alınarak gerekli çalışmaların yapılması için önergemizin başkanlık makamına havale edilmesini arz ederiz.
 
CHP MECLİS GRUBU
 
ERCİHAN EKŞİ  İKRET KONYA    İSMAİL TERZİ          MEHMET KOÇ
 
 
 
İLKAY BİBER                 RESMİYE GÖÇ                  ŞENOL YURT SEVEN
 
 
 
MEHMET TAHAN           MEHMET YILMAZ                CEMAL AYDAR
 
 
NECATİ SÜTÇÜ            CENGİZHAN BAHÇEKAPILI     HÜSEYİN ÜSKÜDAR
 
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34