banner32

Ömer Arısoy: “Avrupa’nın En Büyük Buz Pisti Zeytinburnu’nda Olacak.”

Zeytinburnu’nda “Avrupa’nın en büyük Buz Pisti” inşa ediliyor. Çalışmaların 2 ay içerisinde tamamlanacağını belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacağız. Aynı zamanda Zeytinburnu’ndaki ‘Buz Adamları’ keşfedeceğiz" dedi.

Ömer Arısoy: “Avrupa’nın En Büyük Buz Pisti Zeytinburnu’nda Olacak.”

Zeytinburnu Belediyesi, 39 bin metrekarelik alan üzerine 'Buz Adamları' keşfetmek için Avrupa’nın en büyük buz pistini inşa ediyor. Veliefendi Mahallesi'nde yer alan proje için çalışmalar, 24 saat aralıksız devam ediyor. Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Zeytinburnu Buz Pisti için 2 ay sonra tamamlanacak müjdesini verdi. Arısoy, "Buz pistini Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle yapıyoruz. Bu mekânda iki büyük buz pisti, 2 bin 500’e yakın seyirci kapasitesi var. Burası Avrupa’nın en büyük buz pisti olacak. Zeytinburnu Belediyesi’nin zaten bir buz hokeyi takımı var. Zeytinburnu’nda lise, ortaokul ve ilkokul okuyan her genç buz sporlarıyla tanışsın istiyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yaparak bu planlamanın alt yapısını yapacağız.” şeklinde konuştu.

ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ BUZ PATENİ FEDERASYONU İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE…

Ömer Arısoy, Zeytinburnu için yeni bir odak noktası meydana geldiğini belirterek; "Türkiye Buz Pateni Federasyonu ile işbirliği halindeyiz. Uluslararası maçlara ev sahipliği yapacağız. Hem profesyonel takımların hem de her yaş kesiminden vatandaşların spor yapabilecekleri bir alan için çalışıyoruz. Zeytinburnu’nda yaşayan kadınların spor yapabilecekleri bir alan ve Bilim Zeytinburnu adını verdiğimiz bir bölüm de bulunuyor.” dedi.
'Bilim Zeytinburnu' bölümünde; doğa, matematik, teknoloji ve astronomi atölyelerinin olacağını anlatan Arısoy, sözlerine şöyle devam etti: " Zeytinburnu’nda teknolojiye meraklı çocukların ve gençlerin olduğunu biliyoruz. Bilim Zeytinburnu, teknoloji bakımından bizi tamamlayacak önemli bir unsur olacak. Çocuklar üç yılın sonunda sertifikalarını alacaklar. Aynı zamanda 24 saat açık olan bir Millet Kıraathanemiz de olacak"

"ZEYTİNBURNU BUZ PİSTİ SPOR KOMPLEKSİ"

Müsabakaların yapılacağı ana saha ve antrenman sahası olmak üzere 2 pistten oluşan Zeytinburnu Buz Pisti'nde, 2 bin 500 kişilik tribün, fitness salonu, aerobik salonu, 24 oda ve 48 yatak kapasiteli konaklama birimi, lobi, dinlenme alanları, konferans salonu, fuaye, kafeterya, yemekhane, hakem ve antrenör odaları, VIP seyirci locaları, mescit, medya için basın toplantı salonları, TV yayın, ses, görüntü ve aydınlatma kontrol birimleri ile 24 saat açık Millet Kıraathanesi ve 123 kapalı 45 açık olmak üzere toplam 168 adet otopark alanı bulunuyor. Ayrıca Bilim Zeytinburnu bölümünde doğa, matematik, dene yap, astronomi uzay ve teknoloji atölyeleri, tasarım - üretim odaları da yer alacak.

İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
 

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34