banner32

Müslüm Gürses'ten müjdeli haber!

İstanbul Tedavisi süren Müslüm Gürses'in doktoru, sanatçının sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Müslüm Gürses'ten müjdeli haber!
Memorial Şişli Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nden Dr. Deniz Şener, "Müslüm bey daha iyi bir durumda" dedi. Sanatçıyı uyuttuklarını ancak bilincinin açık olduğunu söyleyen Dr. Şener, " İlaçların etkisi azaldığında kendisi ile diyalog kurabiliyoruz. Söylenenleri anlıyor veya bize anlamlı olabilecek bir takım mesajlar verebiliyor. Ancak entübe olan, akciğer solunum makinesine bağlı olan bir hasta olarak onun bu rahatsızlığı hissetmemesi için o nedenle kendisini uyutmak zorundayız" şeklinde konuştu.

HALA YOĞUN BAKIMDA

Karaciğer bulgularında olumlu değişiklik olduğunu düne göre daha düşük değerlere ulaştıklarını açıklayan Dr. Şener, "Ancak hala yoğun bakımda ve solunum aletine bağlı. Böbrekleri için diyaliz uygulanmakta. Yani tedavisi bu şekilde devam etmekte. Durumu, stabil demek gerekir. Dünden bugüne genel itibariyle büyük bir değişiklik yok. Her geçen gün olumlu bir takım farklılıkları da gözlemliyoruz" ifadelerini kullandı.

BİR KAÇ GÜN İÇİNDE ÇIKABİLİR

Sanatçının yoğun bakımdan ne zaman çıkayacağı sorusuna yanıt veren Dr. Şener, " Bunu tahmin etmek ve söylemek mümkün değil. Birkaç gün içinde daha iyi olacağını ve daha sonraki aşamada yoğun bakımdan çıkacağını ümit ediyoruz" şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ ALINMIYOR

Bypass ameliyatları sonrası bu tür durumlarla karşılaşılabileceğini söyleyen Deniz Şener," Her hastada olacak diye bir beklentimiz tabi ki yok, ancak zaman zaman bazı hastalarda görülebilen durumlar. Bununla başa çıkılabiliyor. Vücut direnci düşen kişilerde enfeksiyon riski vardır. Önümüzdeki günlerde de hastamız için bu risk devam etmektedir. Gerekli tedbirleri alıyoruz. Kültürler alınıyor kültürlerde şu an için üreyen herhangi bir mikrop bulunmuyor. Yani şu an bir enfeksiyon yok. Ancak vücut direnci düşmüş kişilerde, vücutta var olan mikroplar patojeni de kazanarak enfeksiyon haline dönüşebiliyor. Hastamız için de bu risk var" dedi.Doktor Şener, sanatçının yanına ziyaretçi alınmadığını sözlerine ekledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34