banner32

Geleceğin Ustaları Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Geleceğin Ustaları Geleneksel Sanatlar Tarasım Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

Geleceğin Ustaları Tasarım Yarışması Sonuçlandı
Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi tarafından 7 yıldır düzenlenen ve klasikleşen ‘Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması’nın kazananları belli oldu. Geleneksel sanatlara ve sanatçılara destek amacı fikri ile yola çıkan yarışmada her yıl farklı bir tema belirleniyor.

Yarışma geleneksel sanatla uğraşan sanatçılar tarafından yoğun bir şekilde ilgi görüyor. Geleceğin Ustaları Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması bu yıl Hüsn-i Hat dalı iki kategori, çini, tezhip ve minyatür olmak üzere dört farklı branşta düzenlendi .

Yarışmaya, yurtiçi ve yurtdışından toplam 202 eser katıldı ve 4 branşta toplam 25 adet ödül dağıtıldı. Hüsn-i Hat dalında eserleriyle birincilikleri 
Hakan Arslan ve Abdullah Eren kazanırken, çini branşında Mehmet Kınık, tezhipte Nazanin Rahanama, minyatür dalında Emine Suna Baran ödül almaya hak kazandı.

Yarışmanın ödül töreni 
05 Eylül 2020 tarihinde Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Öte yandan dereceye giren eserler Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenecek bir sergi ve yayınlanacak bir katalog ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Yarışma sonuçları hakkında detaylı bilgilere https://geleceginustalari.ist/ adresinden ulaşabilirsiniz…

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34