banner32

Bilgi Evleri Bu Yaz Da ‘Coşku’ Dolu

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, üyelerinin yıl sonu tatil keyiflerini doyasıya yaşamaları için düzenlediği ‘Yaz Etkinlikleri’ 17 Haziran Pazartesi Günü başlıyor.

Bilgi Evleri Bu Yaz Da ‘Coşku’ Dolu
Uzun ve yorucu bir okul döneminden sonra tatili hak eden Bilgi Evi Üyelerini 17 Haziran – 19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan birbirinden heyecanlı yarışmalar, turnuvalar, çeşitli aktivitelerin de bulunduğu geziler, üyelerin sosyal ihtiyaçlarına göre oluşturulan kulüp faaliyetlerinin de yer aldığı coşku ve eğlence dolu Yaz Etkinlikleri Tatil Programı bekliyor.

2012 – 2013 Yaz Etkinliklerinin ana teması değerler eğitimi çerçevesinde ‘Selamın Yayılması’ olarak belirlendi. İnsanların birbiriyle ilk temasının selamlaşma ile olduğu düşüncesinden hareketle karşılıklı anlaşmanın, insanın kendisini anlaşılır olması gayretinin başlangıç noktasının selam ile gerçekleştiği aşikârdır. Bilgi Evleri de bu önemli değerimizin yayılması ve yaşatılarak gelecek nesillere aktarılması için bu yaz bütün etkinliklerinde selamın yayılması hususunda çalışmalar yapacak.
Yaz Etkinlikleri çerçevesinde birçok organizasyon da yer alacak. Üyeler futbol, voleybol, masa tenisi ve satranç turnuvalarıyla sportmen kişiliklerini geliştirirken; mikado, jenga ve speed stacks (hızlı bardak dizme) oyunları ile el, göz ve kol hareketlerini düzenleyerek, abolone, koridor, tabu, takva yarışı ve bilgi parkı oyunlarıyla zihinsel kabiliyetlerini geliştirecekler. Düzenlenecek olan bilgi yarışması ve münazara etkinlikleriyle de bilgilerine bilgi katacaklar.

Bilgi Evi üyeleri sosyal, kültürel ve eğitsel yönlerden becerilerini keşfedip, daha verimli bir şekilde hayata hazırlanmaları noktasında kulüp faaliyetlerine de katılabilecekler. Kağıt parçalarını kesmeden ve yapıştırmadan katlayarak şekillerin oluşturulduğu Origami, kağıtları keserek özgün şekillerin yapıldığı Kirigami, zihinlerin açıldığı Satranç, dili en iyi şekilde kullanmaya yönelik çalışmaların yapılacağı Dil ve Yazı, yeteneklerin keşfedildiği Sahne ve Gösteri Sanatları Kulüplerinin yanı sıra Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.) ‘in hayatının ele alınacağı Siyer Kulübü ve dünyaya büyük eserler bırakmış şahsiyetlerin hayatlarının anlatılacağı Dünyamızı Aydınlatanlar Kulübü de açılacak. Her üyenin en fazla 3 kulübe kayıt olabileceği 17 farklı başlıkta toplamda 31 kulüp faaliyeti bu dönemde üyelere zevkli, eğlenceli bilgilerin kapılarını aralayacak. 
Ayrıca üyeler, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi, Bahçelievler Kocasinan İtfaiyesi, Yeşilköy Havacılık Müzesi, İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi gezileriyle, gezerek öğrenmenin keyfine varacaklar.
Bu kapsamda Bilgi Evleri, 3’ten 8. sınıfa kadar bütün Zeytinburnulu gençleri, 17 Haziran – 19 Temmuz tarihleri arasında ücretsiz düzenlenecek Yaz Etkinliklerine katılmaya davet ediyor. 
Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan yarışma ve turnuvalarda dereceye giren üyelerin ödülleri 19 Temmuz Cuma günü saat:14.00’te Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde yapılacak törende takdim edilecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34