banner32

“Başkanla Akşam Çayı Programı”nın İlki ‘Yeşiltepe Mahallesi’yle Başladı

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’un Zeytinburnu’ndaki mahalleleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldiği “Başkanla Akşam Çayı Programı’nın ilki Yeşiltepe Mahallesi’nden başladı.

“Başkanla Akşam Çayı Programı”nın İlki ‘Yeşiltepe Mahallesi’yle Başladı

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’un ilçedeki 13 mahalleyi ziyaret ederek karşılıklı sohbet ortamında vatandaşların istek, öneri ve şikâyetlerini bizzat dinlediği ‘Başkanla Akşam Çayı Programı’ Yeşiltepe Mahallesi’nden başladı. Yeşiltepe sakinleri Başkan Arısoy’a eğitim ve ibadet alanlarının tüm temizliğinin düzenli olarak yapıldığını belirterek programa teşekkürle başladılar. Zeytinburnu’nun başlıca konularından olan kentsel dönüşüm Yeşiltepe Mahallesi vatandaşlarının da gündemindeydi. Tüm Zeytinburnulu maliklere ada bazlı dönüşüm için birleşme çağrısında bulunan Başkan Arısoy, “Evlerinizi yenilemek, depreme dayanıklı hale getirmek, donatı alanları ile örnek bir kent olmak için komşularınızla anlaşın. Ada bazlı dönüşüm için hangi düzeyde destek istiyorsanız bize gelin. Ada bazlı dönüşüm talebi olan tüm hemşehrilerimize hem danışmanlık hem de proje desteği veriyoruz.” hatırlatmasında bulundu.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi / Hüseyin Çetiner

“KİŞİ BAŞINA DÜŞEN YEŞİL ALAN MİKTARI İSTANBUL ORTALAMASININ ÜZERİNDE”

Başka Arısoy,  bundan 3.5 yıl önce yerel seçimlerde belediye başkan adayı olduğunu, adaylığı süresince verdiği tüm vaatlerin arkasında durduğunu ve neredeyse tamamına yakınını yerine getirmiş olmanın sevincini yaşadığını ifade etti. Başkan Arısoy, bugüne kadar yapılan bazı önemli projelerden ve yapılması planlanan işler ile ilgili şu bilgileri verdi: “Zeytinburnu’na kazandırdığımız iki büyük yeşil alanımız var. Millet Bahçemiz 65, Zübeyde Hanım Parkımız ise35 bin metrekare bir alan üzerine kuruldu. Bu rakamlarla Zeytinburnu’nda kişi başına düşen yeşil alan oranını, İstanbul ortalamasının üstünde tutmayı başardık. Daha da çoğaltmak için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

DÜĞÜN VE NİŞAN İÇİN YENİ BİR MEKÂN

Yeni projelerle ile ilgili olarak da Yeşiltepe Mahallesi sakinleriyle bilgiler paylaşan Başkan Arısoy, ilçe halkının geçmişte düğünlerini yapabildiği Askeri Gazino gibi bir düğün salonu inşa etmeyi planladıklarını, yakın tarihte yapacakları ihale ile Zeytinburnu halkının özel günlerini kutlayacağı bir mekan hazırlığında olduklarını belirtti. Başkan Arısoy, Konyalı Camii ile ilgili gelen soruya da, Ramazan Bayramı’nda ibadete açacakları cevabını verdi.

“ZEYTİNBURNU İSTANBUL’UN PARLAYAN YILDIZIDIR”

Son yıllarda yaptıkları çalışmalarla İstanbul’un ilçeleri arasında Zeytinburnu’nun parlayan yıldız olduğuna can-ı gönülden inandıklarını söyleyen Başkan Arısoy, “Zeytinburnu’nun herkesin gurur duyacağı bir ilçe olması için mesai arkadaşlarımla birlikte canla başla çalışıyoruz. Temizlikte, kütüphane sayısında, çocuklarımızın okul dışındaki zamanlarında vakit geçireceği, yeteneklerini keşfedeceği ve kötü alışkanlıklardan uzak kalacağı bilgi evleri, yaz kış spor okulları, buz adası, yaz kampları, özel etkinlikler gibi pek çok konuda İstanbul’un 39 ilçesi ile rekabet edebiliriz. Kış spor okullarımıza 4 bin öğrenci başvurdu. Okullarımızda; yüzme, okçuluk, tenis, masa tenisi, voleybol, taekwondo, basketbol, jimnastik, buz pateni ve binicilik dâhil 10 branşta eğitim veriyoruz. Futbolu ise amatör spor kulüplere bıraktık, gereken desteği vererek de kulüplerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.” dedi.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı ( İTHA )

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34