banner32

Başkan Arısoy: “Rekor Katılımla Kapattığımız Kış Spor Okulları Yerini Yaz Spor Okullarına Bırakıyor”

Rekor bir katılımla sezonu geçiren Zeytinburnu Kış Spor Okulları’nın kapanış töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Aynı tesislerimizde, benzer eğitimlere ‘Yaz Spor Okulları'mızla devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Arısoy: “Rekor Katılımla Kapattığımız Kış Spor Okulları Yerini Yaz Spor Okullarına Bırakıyor”

İstabul Times Haber Ajansı (İTHA) / Hüseyin Çetiner

Zeytinburnu Belediyesi’nin ilçedeki gençler için hayata geçirdiği Kış Spor Okulları’nın kapanış töreni Kazlıçeşme Abay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi‘nde gerçekleştirildi. Programda konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Aynı tesislerde benzer eğitimlere yaz boyunca da devam edeceğiz. Oraya da aynı ilgiyi tüm Zeytinburnulu gençlerimizden bekliyorum.” dedi.

2 BİN 850 ÖĞRENCİ FAYDALANDI
Zeytinburnu Belediyesi, gençlere sporu sevdirmek ve spor yapma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Kış Spor Okulları düzenledi. 2 Ekim ile 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Kış Spor Okulları’nda ilçede ikamet eden 7-16 yaş arası öğrenciler basketbol, voleybol, tenis, masa tenisi, okçuluk, taekwondo, badminton, yüzme, jimnastik ve buz pateninden oluşan 10 branşta eğitim gördü.
Kış Spor Okulları’na 12 farklı spor tesisinde; 41 uzman eğitmen eşliğinde 2 bin 850 farklı öğrenciye 30 haftada 4 bin 740 seans eğitim verildi. Haftanın 2 günü 1’er saatlik eğitim alan öğrenciler eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamladı. Kış Spor Okulları’na katılan öğrencilere eşofman takımı, tişört ve çanta hediye edildi. Gençlik ve Spor BakanlığıMilli Eğitim Bakanlığı ve ilçe müdürlüklerinin işbirliğinde düzenlenen Kış Spor Okulları’nın kapanış programı Kazlıçeşme Abay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi spor salonunda gerçekleştirildi. Programa, Zeytinburnu Kaymakamı Zekeriya GüneyZeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, öğrenciler ve velileri katıldı. Kış Spor Okullarında başarı gösteren öğrencilere kupa ve madalyaları takdim edildi.

BAŞKAN ARISOY: “YAZ SPOR OKULLARI İLE DEVAM EDECEĞİZ”
Kapanış programında konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Her bir işimizi burada 1 yıl boyunca spor eğitimi alan kıymetli yavrularımız için yapıyoruz. İyi ki varlar. Kış Spor Okulu’muzda bu yıl 2 bin 850 çocuğumuz eğitim aldı. Bize güvenip çocuklarınızı bize teslim ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şimdi inşallah geçen yıl olduğu gibi yine Yaz Spor Okulları’mızı ilan edeceğiz. Aynı tesislerde benzer eğitimlere yaz boyunca da devam edeceğiz. Oraya da aynı ilgiyi hepinizden bekliyorum. Zeytinburnu’muzda bu güzel organizasyonu sizlerle birlikte büyük bir işbirliği içinde gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kaynak : İstabul Times Haber Ajansı (İTHA)

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34