banner23

KidzMondo'dan Çocuklara "Kodlama Eğitimi"

KidzMondo Yaz Kampı’na katılan çocuklara yepyeni bir program daha! İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan ‘Kodlama Eğitimi’ne katılan çocuklar hem bilgisayar teknolojisi ve terminolojisi, donanım-yazılım bilgilerini öğrenecek hem de kodlama ve tasarım becerisi kazanacaklar.

KidzMondo'dan Çocuklara
Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan, mimarisiyle gerçek dünyanın küçültülmüş hali olan eğlence&öğrence şehri KidzMondo’nun yaz kampında çocuklar, yaz tatili süresince hem eğlenecekler hem de hayal ettikleri mesleği keşfetme şansı bulacaklar.

KidzMondo Yaz Kampı’nda çocuklar istedikleri uzmanlık alanını seçiyor ve o mesleğin tüm detaylarını deneyimleyerek keşfediyor. Hayat Kurtaran Meslekler Eğitimi, Medya Eğitimi, Sahne Sanatları Eğitimi’nin bulunduğu Yaz Kampı programına son olarak Kodlama Eğitimi de dâhil oldu. Çocuklar Kodlama Eğitimi’nde hem bilgisayar teknolojisi ve terminolojisi, donanım-yazılım bilgilerini öğreniyor hem de kodlama ve tasarım becerisi kazanıyor.

Dijital çağın çocukları KidzMondo’da…

Dijital okuryazarlığının çağımızın en temel gereksinimlerinden biri olduğunun bilinciyle, kampçılar bu birikimlerini daha ileri düzeye taşımak amacıyla Scratch platformu üzerinde aynı zamanda algoritma oluşturma, yazılım geliştirme, test etme ve öğrenilen bilgileri projeye dönüştürme yetisi kazanıyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi Çocuk Üniversitesi’nin ve Bilişim Garaj Akademisiuzmanlarının desteğiyle hazırlanan Kodlama Eğitimi’nde Planlama Aşaması, Geliştirme Aşaması, Uygulama ve Proje Hazırlama Aşaması uygulanacak temel içerikler arasında yer alıyor. Uzman eğitmenler eşliğinde verilen dersler süresince çocuklara birer laptop da temin ediliyor.

Hangi yaş aralığı için uygun?

9 Eylül’e kadar devam edecek KidzMondo Yaz Kampı’na çocuklar seçtikleri eğitimlere ister bir hafta, ister yaz dönemi boyunca katılabiliyor. Haftanın beş günü 09:30-18:00 saatleri arasında düzenlenecek yaz kampları için önerilen yaş aralığı 5-11’dir. Ayrıca çocuklar eğitim programlarından arta kalan zamanda isterlerse kapanış saatine kadar parkta kalıp diğer aktivitelere de katılabilecekler.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33