banner24

Şampiyon Zeytinburnu

Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımı, 2014-2015 sezonunu birincilikle tamamlayarak Türkiye Süper Lig Şampiyonu oldu.

Şampiyon Zeytinburnu
 5 yıl önce “Doğaya Destek Sizden Buz Pateni Biletiniz Bizden” sloganıyla hikayesi başlayan Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımı, geri dönüştürülebilir atıkları getiren vatandaşlara buz pistinde kayma fırsatının tanındığı sosyal sorumluk projesinde hayat buldu.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi


Zeytinburnu Belediyesi Başkanı Murat Aydın’ın, “sorunlu çocuklar için buz hokeyi takımı kuralım” fikriyle temelleri atılan takım, bu sene lig boyunca başarılı bir performans sergileyerek, rakiplerini ardında bırakıp şampiyon oldu.

Sezon boyunca pisti, rakiplerine dar eden Zeytinburnu Belediyesi, son maçını ezeli rakibi İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne karşı oynadı. Maça çıkamayan rakibi karşısında hükmen galip sayılan Zeytinburnu Belediyesi, maçı 5-0 kazanarak Türkiye Süper Lig Şampiyonu oldu.

Deplasman Takımı Zeytinburnu Belediyesi

Play Off serisine 1-0 avantajla başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni kendi evinde 6-5 mağlup eden Zeytinburnu Belediyesi, seriyi 1-1’e getirmeyi başardı. Serinin ikinci maçını rakibine karşı deplasmanda oynayan Zeytinburnu Belediyesi, pistte fırtına estirerek rakibini, 8-5 mağlup edip seriyi 2-1’e getirmeyi başardı. Üçüncü maçı kendi evinde oynayan Zeytinburnu Belediyesi, sahaya çıkmayan rakibi karşısında hükmen galip sayılarak, maçı, 5-0 kazanıp Şampiyonluğa uzandı.

“En Büyük Teşekkür Zeytinburnu Halkına”

Kulüp Başkanı Halit Albayrak, sezon boyunca şampiyon olmak için takım ve yönetim olarak bir bütünlük içerisinde hareket ettiklerini belirterek, şampiyonluğu, kendilerinden desteğini esirgemeyen ve her maçta yanlarında yer alan Zeytinburnu halkına ve aynı zamanda takımın kurulmasına vesile olan Zeytinburnu Belediyesi Başkanı Murat Aydın’a hediye ettiklerini ifade etti.

Hedef Avrupa Şampiyonluğu


Seneye Türkiye’yi, Avrupa Ligi’nde temsil edecek olan Zeytinburnu Belediyesi, Avrupa Şampiyonluğu’nu gözüne kestirmiş durumda. Takımın bu seneki performansından bir hayli memnun kalan yönetim, Avrupa kupasını müzelerine katarak Zeytinburnu’nu, buz hokeyinde uluslararası bir takım haline getirmeyi hedefliyor.


Kaynak;İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33