banner24

Avrupa Şampiyonu Zeytinburnu’ndan Çıktı

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Estonya’nın Başkenti Tallinn’de düzenlenen 23 yaş altı Avrupa Atletizm Şampiyonası 3 bin metre engelli yarışında altın madalya kazanan Tuğba Güvenç’i makamında ağırladı.

Avrupa Şampiyonu Zeytinburnu’ndan Çıktı
 Estonya’nın Başkenti Tallinn’de düzenlenen 23 yaş altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda üç bin metre engelli yarışında piste çıkan ve şampiyona rekoru kırarak Avrupa Şampiyonu olan Tuğba Güvenç, Türkiye’ye gelir gelmez ayağının tozuyla Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından makamında kabul edildi.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi

Zeytinburnu’nda ikamet eden başarılı
sporcuyu kabul eden Başkan Aydın, gösterdiği büyük başarıdan dolayı milli sporcuyu tebrik etti. Başarılı sporcuyla bir süre sohbet eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Tuğba Güvenç’e altın madalyayı getiren yarışı bir kez de milli sporcunun kendisiyle birlikte ekrandan izledi.

BAŞARI HİKAYESİ VURGUSU

 Tuğba Güvenç’in Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanmasının gurur verici olduğunu dile getiren Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Tuğba’yı tebrik ediyorum, onu yetiştiren anne babasını ve hocalarını takdir ediyorum. Bizim bir hayalimizi gerçekleştirdi. 2003 yılında Zeytinburnu’muz da Merkezefendi Spor Parkı’nı o dönemde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açmıştık.
 Türkiye’de park içerisinde ilk kez “tartan pisti” Zeytinburnu Belediyesi olarak biz yaptık.Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Lokman hocamız, işte bu gençleri topladı ve bir atletizm takımı oluşturdu. Önce Türkiye Şampiyonu oldu. Şimdi 23 yaş altı şampiyonanın rekoru kırarak, Avrupa Şampiyonu oldu.” ifadelerine yer verdi.

“İSTENİLEN HEDEFE ULAŞILDI”

  Hedef olarak belirlenen başarılara Tuğba Güvenç’in katkılarıyla ulaşıldığını belirten Murat Aydın, “Emeği geçen bütün hocalarımızı tebrik ediyorum. Tuğba, sadece kendi hayalini gerçekleştirmedi. Aslında, benim de hayalimi gerçekleştirdi. O parkı yaptığımızda oradaki gençlerle konuştuğumuzda onlara gösterdiğimiz hedef, Avrupa şampiyonalarına katılmak, rekor kırmak, ay yıldızlı bayrağımızı temsil etmekti.”dedi.Tuğba, Başkan Aydın’ın bu konuşmasından sonra gözyaşlarını tutamadı ve “Aynı duyguyu ben de Zeytinburnu’nda yaşadım” diye konuştu.

''O PARKTA ANTRENMANLARIMI YAPMA İMKANI BULDUM''

Avrupa Şampiyonu Tuğba Güvenç, “Ben zaten Zeytinburnu’nda yaşıyorum. Belediye Başkanımıza öncelikle Merkezefendi Spor Parkı’nı yaptığı için çok teşekkür ediyorum. Çünkü o parkta antrenmanlarımı yapma imkanı buldum. Ortaokulu da burada okudum. İstanbul Şampiyonası’nda yarışarak şampiyon olduk. Hocalarımın ve belediye başkanımızın da bu başarıda katkıları var. Bu madalya da hepsine armağan olsun.” şeklinde konuştu.

ŞAMPİYONA BAŞKAN MURAT AYDIN’DAN 10 BİN TL ÖDÜL

 Şampiyona rekoru kırarak, 3 bin metre engelli yarışında Avrupa Şampiyonu olan Tuğba Güvenç, Zeytinburnu Belediyesi tarafından da ödüllendirildi. Kazandığı başarıdan dolayı 10 bin liralık para ödülü ile ödüllendirilen Güvenç’e ödülünü Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın takdim etti.

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33