banner24

Öykü yarışmasına rekor ilgi

eytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin Prof. Dr. Fatih Andı’ nın jüri başkanlığıyla düzenlediği “Öykü Yarışması” rekor ilgi gördü. Seçici kurulu yazar Bestami Yazgan, günümüz edebiyatının önemli öykücüleri Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya ve Aykut Ertuğrul’dan oluşan yarışmaya 700’den fazla öykü gönderildi.

Öykü yarışmasına rekor ilgi
Zeytinburnulu çocuk ve gençlere tam on yıldır kültürel şuur ve okuma sevgisi kazandıran Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, okurken düşünen ve yazan yetenekleri keşfetmek amacıyla düzenlediği öykü yarışmasına rekor düzeyde katılım oldu.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi

Bugüne kadar kitap okuma yarışmaları, bilgi evi oku saatleri, gençlerle baş başa sohbetleri ve daha birçok etkinlikle okuyan bir kitle oluşturan Zeytinburnu Bilgi Evleri, düzenlediği öykü yarışması ile bu hedefine ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyor. Yoğun istek ve katılım nedeniyle eserlerin teslim edilme tarihini üç gün daha uzatarak talepleri karşılamaya çalışan bilgi evleri tüm bu süreçte 700 den fazla eseri bir araya getirdi.

 

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın katılımcılara başarılar diledi


“Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışanları başta olmak üzere bu yarışmada emeği geçen tüm resmi ve özel okullarda görev yapan öğretmen ve idarecilerimize, özellikle de Zeytinburnulu hemşerilerimize en içten duygularımla teşekkür ediyorum. Bu sene ilkini düzenlediğimiz öykü yarışmamıza ilginin yüksek olacağını biliyorduk ancak bu kadar katılım beklemiyorduk. Demek ki bu necip millete gerekli imkân ve şartlar sunulursa neler başarabileceğini hep beraber görüyoruz. Ben başkan olarak tüm katılımcılara kaleminize sağlık diyor ve başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Üç farklı grupta (birinci grup 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri, ikinci grup lise öğrencileri, üçüncü grup üniversite öğrencileri ve yetişkinler) dereceye girecek eserlerin artık değerlendirme aşamasına geçildi. 14 Şubat 2015 Cumartesi günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek ödül töreni ile her grupta 1. olan eser sahiplerine 5000 TL, 2. olan eser sahiplerine 3000TL, 3. olan eser sahiplerine 1500 TL ödül verilecek. Ayrıca dereceye giren eserler haricinde her grupta ilk beş eser sahibi mansiyon ödülü olarak 500 TL ile ödüllendirilecek.

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33