banner23

Kadrajlar Zeytinburnu’na Çevrildi

Zeytinburnu’nu anlatan en iyi kareyi yakalamak için bu yıl 5’incisi düzenlenen fotoğraf yarışmasına, katılımlar başladı. Birinci gelenin 6 bin Türk lirasıyla ödüllendirileceği yarışmanın son başvuru tarihi, 04 Aralık Cuma günü sona erecek.

Kadrajlar Zeytinburnu’na Çevrildi
 Zeytinburnu Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) işbirliğiyle organize edilen geleneksel fotoğraf yarışmasının amacı, Zeytinburnu’nun herhangi bir bölgesinde çekilmiş, renkli veya siyah-beyaz bir fotoğrafla en iyi görüntü ve kompozisyonu yakalayabilmek. Bu amaçla fotoğraf makinesine sarılan amatör ve profesyonel fotoğrafçılar, dereceye girmek için deklanşörlere basmaya başladı.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi

Ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in seçici kurul üyeleri arasında yer alacağı jüride; Haluk Çobanoğlu, İsmail Küçük, Murat Gür ve Mustafa Yılmaz gibi fotoğraf sanatçıları da yer alacak.

Yaklaşık 8 ay sürecek olan kıyasıya mücadelenin sonunda; birinciye 6 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye ise 3 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca yarışmada dereceye girenler, para ödülünün yanı sıra fotoğraflarını sergileme ve Zeytinburnu’nu anlatan birçok tanıtım filminde ve kitaplarında yer alma fırsatını da yakalayacak.

Sadece online üzerinden gerçekleştirilecek olan fotoğraf yarışmasına başvuru yapmak için vatandaşların “www.tfsfonayliyarismalar.org” sitesini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır.

Kaynak;İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33