banner23

Zeytinburnu Otizim Farkındalık Gününü Unutmadı

Zeytinburnu Haluk Ündeğer Anadolu Lisesi öğreten ve öğrencilerinin yaptığı ve Zeytinburnu Belediyesi AKDEM’inde destek verdiği 2 Nisan Otizim Farkındalık gününe yüzlerce öğrenci ve otizimli özel kişi katıldı.

Zeytinburnu Otizim Farkındalık Gününü Unutmadı
 58 Bulvar Caddesi Otizim’e destek sloganları ile inledi

Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim şube müdürü Kadir Halil Uçar, Haluk Ündeğer Anadolu Lisesi Müdürü Kenan Karaca, Adile Mermerci Anadolu Lisesi Müdürü Yunus Özbek başta olmak üzere bir çok okul müdürünün de destek verdiği 2 Nisan Otizim farkındalık günü yüzlerce kişinin katılımı ile ses getirecek şekilde yapıldı.

İstanbul Times Haber Merkezi / Yusuf Sıddık

58 Bulvar Caddesi Depo semtinden başlayıp Kaymakamlık binasının bulunduğu 15 Temmuz şehitler Meydanına kadar sloganlar eşliğinde yürüyüş yapan otizimli kişilerle beraber velileri ve Haluk Ündeğer Anadolu Lisesi Öğrencileri önceden hazırladıkları Otizm’e dikkat çeken pankartlar ile yaptıkları yürüyüş ile farkındalık oluşturulmaya çalışıldı.

Meydan’da AKDEM Engelliler Müzik Grubu konser verdi

Zeytinburnu Belediyesi Kadın ve Aile Merkezinde hizmet alan engellilerin oluşturduğu Müzik Grubunun kurduğu platform 15 Temmuz şehitler meydanında minik bir konser ile Otizm’e dikkat çektiler.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14