banner24

“Yöresel Günler”de Hangi Gün, Neler Var?

Anadolu’nun ve Türk Dünyası’nın birbirinden farklı renklerini bir araya getiren “Yöresel Günler” 17 Ekim Cuma günü başlıyor.

“Yöresel Günler”de Hangi Gün, Neler Var?
Zeytinburnu Meydanı’nda düzenlenecek olan etkinlikler 17 Ekim Cuma günü başlayacak ve 26 Ekim Pazar günü sona erecek. Yörelerin kendilerini folklor oyunlarıyla, şarkılarıyla, türküleriyle, eşsiz lezzetteki yemekleriyle tanıtacağı “Yöresel Günler” binlerce yıllık renkli kültürümüzü Zeytinburnu’na taşıyor.

Tüm halkımızın davetli olduğu “Yöresel Günler”in program takvimi şu şekilde:

17 Ekim 2014 – Cuma – Doğu Anadolu 

19:00 – Folklor Ekibi
19:30 – Konser: Aşık Kul Nuri ve Aşık Ahmet Poyrazoğlu 
20:15 – Konser: Arzu
21:30 – Konser: Bülent Serttaş
23:00 – Kapanış

“Doğu Anadolu” gününe Zeytinburnu Tüm Elazığlı İşadamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Zeytinburnu Erzincanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği ve Kars-Ardahan-Iğdır Zeytinburnu Hemşehri Konseyi katılacaktır.

18 Ekim 2014 – Cumartesi – Karadeniz 

19:00 – Folklor Ekibi 
19:30 – Konser: Hüseyin Şimşek
20:00 – Konser: Fedai Öz
20:30 – Konser: Ahmet Olgun 
21:00 – Konser: Gurbetçi Ali 
21:30 – Konser: Zeynep Başkan 
23:00 – Kapanış

“Karadeniz” gününe Zeytinburnu Sinoplular Derneği, Zeytinburnu Ordulular Derneği, Tüm Giresunlular Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, İstanbul Zeytinburnu Tüm Samsunlular Derneği ve KASDER Kastamonulular Dayanışma Derneği katılacaktır.

19 Ekim 2014 – Pazar – İç Anadolu 

19:00 – Folklor Ekibi (Bozkır Ekibi)
19:30 – Sami Çelik
20:30 – Folklor Ekibi (Yarenler)
21:00 – Konser: Ankaralı Yasemin
23:00 – Kapanış

“İç Anadolu” gününe İstanbul’daki Çankırı Sanayici ve İşadamları Derneği ve Konya Bozkır ve Köyleri Dayanışma ve Kültür Derneği katılacaktır.

24 Ekim 2014 – Cuma – Balkan 

19:00 – Folklor Ekibi
19:30 – Konser: Sinan Zorbey
20:15 – Konser: Arif Şentürk
21:15 – Konser: Suzan Kardeş
23:00 – Kapanış

“Balkan” gününe Tüm Rumeli Türkleri Derneği, Avrupa Yakası Romanlar Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Çanakkale Bigalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Zeytinburnu Trakyalılar Yardımlaşma ve Kültür Derneği katılacaktır.

25 Ekim 2014 – Cumartesi – Güneydoğu Anadolu 

19:00 – Folklor Ekibi
19:30 – Konser: İzzet Yıldızhan
21:00 – Konser: Rojin
23:00 – Kapanış

“Güneydoğu Anadolu” gününe İstanbul Mardinliler Derneği, Diyarbakır İli Çermik ve Çüngüşlüler Derneği, Bitlis Sason Muş ve Köyleri Kültür ve Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği katılacaktır.

26 Ekim 2014 – Pazar – Türk Dünyası

19:00 – Folklor Ekibi
19:30 – Konser: Gulira Kasymkuloua
20:30 – Konser: Hayri Muhammed Çavuş
23:00 – Kapanış

“Türk Dünyası” gününe Doğu Türkistan Göçmenler Derneği katılacaktır. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33