banner24

Ramazan’da Vatandaşlar İftarı Mahallede Açacak

Ramazan boyunca 12 farklı sokakta ve 11 farklı mahallede vatandaşlara ulaşacak olan Zeytinburnu Belediyesi, gerçekleştirilecek olan programla yaklaşık 50 bin vatandaşı iftar sofrasının etrafında buluşturacak.

Ramazan’da Vatandaşlar İftarı Mahallede Açacak
 Ramazanın birinci gününde iftarı Zeytinburnu Meydanı’nda açacak olan vatandaşlar, Teravih Namazı öncesi düzenlenecek olan Kur’an ziyafetini de dinleme fırsatını elde edecek.

İstanbul Times Haber Merkezi


İlk gün Zeytinburnu Meydanı’nda binlerce kişiye iftar yemeği dağıtacak olan Zeytinburnu Belediyesi, ayrıca birçok sürpriz ünlü ismi, iftar öncesi ve iftar sonrası sohbet programlarıyla vatandaşlarla buluşturacak.
Her cuma Enderun Teravih Namazı’nın kılınacağı Seyitnizam Camii’ sinde, Enderun Teravihi’nden sonra Mevlüt okunup, Kur’an ziyafeti verilecek. İftar öncesi sohbet programlarının yapılacağı Zeytinburnu Meydanı’nda ayrıca tasavvuf konserleri de verilecek.

5 Meydan, 12 farklı sokak ve 11 mahalleyle 30 gün boyunca yaklaşık 50 bin vatandaşın iftarını bir arada açacağı Ramazan programları, her gün birbirinden farklı sahur sohbetleri, tasavvuf konserleri ve Kur’an ziyafetiyle devam edecek.

Kaynak;İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33