banner23

Öykü Festivali Bugün Başlıyor!

Bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali, “Bu Senin Hikayen” sloganı ile başlıyor.

Öykü Festivali Bugün Başlıyor!
 

Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali, “Bu Senin Hikayen” sloganı ile Başlıyor. Bugün saat 19.00’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki törenle başlayacak olan festival, 25 Mart Cumartesi gününe kadar devam edecek. Yerli yabancı 35 öykücünün katılacağı festivalin bu yılki onur konuğu ise usta öykücü Hüseyin Su olacak.

DÜNYACA ÜNLÜ ÖYKÜ YAZARLARI İSTANBUL’DA

Rusya, İspanya, Makedonya, Filistin, Mısır, Bosna-Hersek, Fas, Yunanistan, Suriye, Slovakya gibi ülkelerden yabancı öykücülerin yer alacağı festivale; Makedonya'dan Aleksandar Prokopiev, Rusya'dan Alisa Ganieva, Fas'tan Enis Rafii, Bosna-Hersek'ten Faruk Sehic, Yunanistan'dan George Pavlopoulos, Suriye'den Hatip Bedle, Filistin'den Mazen Maarouf, Mısır'dan Vahid Tavile, İspanya'dan Raquel Martinez Gomez Lopez ve Slovakya'dan Svetlana Zuchova katılacak.

Türkiye'den ise Ali Haydar Haksal, Sadık Yalsızuçanlar, Yıldız Ramazanoğlu, Mustafa Çiftçi, Sedat Demir, Aliye Akan, Ahmet Sarı, Ali Ayçil, Arda Arel, Arzu Kadumi, Betül Ok, Emine Batar, Ertan Örgen, Elçin Sevgi Suçin, Kürşat Çelik, Mehmet Kahraman, Mustafa Başpınar, Melih Tuğtağ, Osman Cihangir, Osman Koca, Senem Gezeroğlu, Yahya Arslan, Yavuz Ahmet Koç, Yunus Meşe ve Zeynep Kevser Şerefoğlu Danış festivale katılacak yerli öykücüler arasında yer alacak.

İSPANYA, RUSYA VE ÇAĞDAŞ ARAP ÖYKÜ ATÖLYELERİ

5 gün boyunca yerli ve yabancı 35 öykücünün katılacağı festivalde İspanyol, Rusya, Çağdaş Arap öykü atölyeleri, okur yazar buluşmaları, öykü okumaları, gençler ve çocuklar için hayal kurma atölyeleri, genç öykücüler atölyesi gibi çeşitli atölyeler düzenlenecek. Festivalde ayrıca "Öykü ve gelenek", "Öykü ve postmodernizm", "Öykü ve modernizm" gibi paneller de yer alacak. Tüm bunların yanı sıra festival boyunca Zeytinburnu’ndaki liselerde gerçekleştirilecek olan “Okulda Öykü Var” etkinliklerinde yerli ve yabancı öykücüler lise öğrencileriyle buluşacak.

ERKAN OĞUR VE İSMAİL HAKKI DEMİRCİOĞLU KONSERİ

Dünya ve Türkiye öyküsünün konuşulacağı panellerin, atölye çalışmalarının yer alacağı Öykü Festivali’nin final gecesi ise “Bilgi Evleri Zeytinburnu Öykü Yarışması” ödül töreniyle taçlandırılacak.

Festival, bugün saat 19.00’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek açılış töreniyle başlayacak. Festivalin açılış gecesinde ünlü sanatçılar Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu konser verecek. 5 günlük festival, 25 Mart Cumartesi günü sona erecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14