banner23

Meslek Lisesi Öğrencileri Girişimci Oluyor

“VETS-BYE İş Oyunu Türkiye Finali Başlıyor”

Meslek Lisesi Öğrencileri Girişimci Oluyor
Ulusal Ajans’ın koordine ettiği, Hayat Boyu Öğrenme “Leonardo da Vinci Yenilik Transferi Programı” kapsamında, 2013 yılı Kasım ayında uygulanmaya başlanan; Vet Students Being Young Entrepreneurs / VETS-BYE (Meslek Lisesi Öğrencileri Girişimci Oluyor) Sanal İş Oyunu Projesi’nin Türkiye finali, 20 Nisan 2015 Pazartesi günü saat 14:00'da Kazlıçeşme Kültür Merkezi Akdeniz Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi


Zeytinburnu Belediyesi öncülüğünde, İtalya’dan Business Game Srl. ve USRV (Milli Eğitim Venedik Bölge Müdürlüğü), Almanya’dan Kompass (Frankfurt Mesleki Rehberlik ve Danışmanlık Merkezi), Türkiye’den Zeytinburnu 100. Yıl Ticaret Meslek Lisesi, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, MÜSİAD ve MAYA Danışmanlık ortaklığında gerçekleştirilen Projede; Türkçe, Almanca ve İtalyanca versiyonları kullanıma açılmış olan “İş Oyunu Simülasyonu” hali hazırda üç ülke öğrencileri tarafından kullanılıyor. Öğrencilerin, kendi aralarında yarışarak ilk üç grubu belirleyeceği turnuvanın, bir sonraki aşamasında öğrenciler, gerçekleştirilecek olan ulusalararası turnuvada birbirleriyle yarışacaklar.

VETS-BYE İş Oyunu Türkiye Finali Devam Ediyor… Son Gün 20 Nisan

Türkiye'deki uygulamalarda en başarılı ilk 5 grup arasındaki turnuvanın Türkiye finali, online olarak 13 Nisan 2015 Pazartesi günü başladı. Öğrencilerin, her gün bir tur oynadığı ve toplamda 6 tur dönecek olan turnuvanın son turu 20 Nisan 2015 Pazartesi günü saat 14:00'da Kazlıçeşme Kültür Merkezi Akdeniz Salonu’nda öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek.

“İş Oyunu” Sayesinde Gençler; eğlenerek, Karar Verme, Liderlik, Takım Çalışması ve Risk Analizini öğreniyor

Bilişim teknolojilerini baz alan bir metodolojiyle öğrenme, yarışma ve eğlenceyi bir araya getiren aynı zamanda girişimcilik ve işletme yönetimini öğreten Business Game (İş Oyunu) yazılımı; Türkiye ve Almanya’daki meslek lisesi öğrencilerinin, genç girişimcilerin ve tüm vatandaşların hizmetine sunuldu. Gençlerin, eğlenerek öğrenme imkânlarını artıran sanal iş oyunu, gençlerin karar verme, liderlik, takım çalışması, risk analizi gibi konularda kendilerini geliştirmesine katkı sağlıyor. Sanal iş oyunu Projesi’yle, interaktif bir öğrenme yöntemi kullanılarak, özellikle ticaret meslek liselerindeki ders programlarının, içerik ve yöntemlerinin zenginleştirilmesi amaçlanıyor.

Business Game “İş Oyunu”, Avrupa’dan Sonra Artık Türkiye’de

VETS-BYE projesinin temel amacı, katılımcıların, iş yönetimi, takım çalışması, karar alma gibi sosyal becerilerini geliştirmesini sağlayan ve daha önce Avrupa’da, üniversite ve lise düzeyinde uygulanmış olan “Business Game” adlı iş simülasyonunu, (sanal iş oyunu) transfer edip, geliştirmek ve bu yeni versiyonu Türkiye, İtalya ve Almanya’daki mesleki eğitim veren kurumlarda kullanıma açarak, öğretmenler, meslek okulu öğrencileri ve genç girişimcilerin bu alanda temel becerileri edinmesine katkı sağlamaktır.

Tüm vatandaşların davetli olduğu “Proje ve iş oyunu” yarışmasına izleyici olarak katılmak isteyen vatandaşların, www.vetsbyegame.com adresini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır.

Kaynak;İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)

   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33