banner24

Kız Öğrencilere 414 Yatak Kapasiteli Yeni Yurt

Zeytinburnu Belediyesi, Kazlıçeşme Mahallesi’ne inşa ettirdiği 414 yatak kapasiteli kız öğrenci yurdu ile gençlere sıcak bir yuva hazırlıyor. Yurt, Eylül 2017’de hizmete açılacak.

Kız Öğrencilere 414 Yatak Kapasiteli Yeni Yurt
 Biruni Üniversitesi, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İstinye Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve Avrupa Meslek Yüksek Okulu gibi birçok üniversiteye ev sahipliği yapan sahil ilçesi Zeytinburnu, artan üniversite sayısı ile birlikte her geçen yıl öğrenci şehrine dönüşüyor.


KÜTÜPHANE VE SPOR SALONU


Bu hareketle yola çıkarak, üniversiteli gençlerin en büyük sorunlarından, “kalacak yer” problemini azaltmaya çalışan Zeytinburnu Belediyesi, Kazlıçeşme Mahallesi’ne inşa ettirdiği 414 yatak kapasiteli kız öğrenci yurdu ile ilçeye yeni bir yurt daha kazandırıyor. Okulların açıldığı tarih, Eylül 2017’ye yetiştirilmesi planlanan Zeytinburnu Kız Öğrenci Yurdu, toplam 24 bin 253 metrekareden oluşacak.


İlçenin en büyük yurtlarından biri olacak Zeytinburnu Kız Öğrenci Yurdu, spor salonu, kütüphanesi, 315 kişilik çok amaçlı salonu ve 414 yatak kapasitesiyle kız öğrencilere sıcak bir yuva olacak. Bodrum katlarla birlikte toplam 6 katlı yapılan yurtta ayrıca 167 araçlık kapalı otopark da yer alacak.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14