banner24

Galatasaraylı Futbolculardan Toplu "Bedelli Askerlik" Başvurusu

Galatasaraylı yıldız oyuncular, Zeytinburnu'ndaki askerlik şubesinde topluca bedelli askerlik başvurusunda bulundu. Bu fotoğraf sosyal medyada olay yarattı.

Galatasaraylı Futbolculardan Toplu

Galatasaraylı altı futbolcu bedelli askerlikten faydalanmak için toplu başvuruda bulundu.

BEDELLİ SIRASINDA HATIRA FOTOĞRAFI

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bedelli askerlik açıklamasından sonra Süper Lig'de forma giyen bazı futbolcular, bu uygulamadan yararlanma fırsatı bulmuştu. Galatasaraylı oyuncuların bedelli askerlik başvurusu yaptığı sırada çekildiği fotoğrafta, Burak Yılmaz, Selçuk İnan, Olcan Adın, Umut Bulut,Yekta Kurtuluş ve Hakan Kadir Balta yer aldı.

İŞTE BEDELLİ ASKERLİKTEN YARARLANAN FUTBOLCULAR

3 büyük takımlarda askerlik yapmayan ve bedelli askerlik uygulamasından yararlanabilecek futbolcular ise şöyle;

Beşiktaş: Serdar Kurtuluş, Olcay Şahan

Fenerbahçe: Bekir İrtegün, Egemen Korkmaz, Volkan Demirel, Mehmet Topal, Selçuk Şahin, Mehmet Topuz, Gökhan Gönül

Galatasaray: Yasin Öztekin, Sabri Sarıoğlu, Hamit Altıntop

SON BAŞVURU TARİHİ 13 ŞUBAT

Bedelli uygulamasından 1 Ocak 1988 tarihinden önce doğan yükümlülerden istekli olanlar, 13 Şubat 2015'e kadar askerlik şubelerine veya yurtdışı temsilciliklerine başvurmaları ve 18 bin lira ya da karşılığı kadar yabancı ülke parasını peşin olarak ödemeleri şartıyla faydalanabiliyor. 15 Aralık'ta başlayan başvuruların ilk 9 gününde toplam 3 bin 500 kişi bedelli askerlik başvurusu yaptı. Bedelli askerlik başvurusu için son tarih ise 13 Şubat 2015.

SOSYAL MEDYADA YAPILAN YORUMLAR

Galatasaraylı futbolcuların askerlik şubesinde çektirdiği hatıra fotoğrafı sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33