banner24

Engelli Vatandaşlar İstiklal Marşı İçin Yarıştı

İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. Yılı sebebiyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü ve Zeytinburnu Belediyesi Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM) tarafından gerçekleştirilen Engelliler Arası İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’nın kazananları belli oldu.

Engelli Vatandaşlar İstiklal Marşı İçin Yarıştı
  Zihinsel Engelliler Kategorisi, İşitme Engelliler (İşaret dili ve Sesli Okuma) Kategorisi, Görme Engelliler Kategorisi, Otistik Engelliler Kategorisi, Ortopedik Engelliler Kategorisi ve Down Sendromlu Engelliler Kategorisi olmak üzere 7 ayrı dalda 420 Engelli vatandaşın mücadele ettiği yarışmada, finale kalan engelli vatandaşlar, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle ödüllerine kavuştu.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi

Finalde “AKDEM” İmzası

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen törende, İşitme Engelliler Sesli Okuma Kategorisinde; AKDEM öğrencilerinden Aleyna Kısa, Ortopedik Engelliler Kategorisi’nde; Serhat Eren Atalay ise Otistik Engelliler Kategorisi’nde üçüncü olmaya hak kazandı.

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreni, İstiklal Marşı Kabulü’nün 94.yıl dönümü sebebiyle 11 Mart 2015 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

94.Yıla Özel Tiyatro Gösterisi

İstiklal Marşı’nı en iyi okuyan engellilerin sahneye çıktığı törende ayrıca İstiklal Marşı’nın kabulünün 94.yılına özel olarak temsili tiyatro gösterisi sahnelendi. Yeditepe Özel Eğitim Lisesi Türk İşaret Dili Grubu tarafından İstiklal Marşı’nın seslendirildiği ve ödüllerin sahiplerini bulduğu törene, Zeytinburnu halkının yoğun ilgisi dikkat çekerken ayrıca Zeytinburnu Belediye Başkanı Sayın Murat Aydın, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Nihat Macit, İBB Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sayın Muzaffer Saraç, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nesrin Kakırman, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Bekir Koçyiğit, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Sami Ünlü ve İBB Engelliler Müdürü Yeliz Yıldız Kökenek de törene katılan isimler arasında yer aldı.

Engel Kategorilerine Göre Dereceye Giren Öğrenci Listesi ve Ödüller:

Birincilere: Tam Altın
İkincilere: Çeyrek Altın
Üçüncülere: Gram Altın

Görme Engelliler:

1. Esra Durmuş - Beyoğlu İSEM
2. Hatun Karabulut - Esenyurt Belediyesi Engelliler Merkezi
3. Kadir Yılmaz - Kağıthane İSEM

Ortopedik Engelliler

1. Şevval Çakmak - Bahçelievler- Mavi Pusula Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi
2. Bilgenur Kamış - Pendik İSEM
3. Aleyna Kısa – Zeytinburnu Belediyesi AKDEM Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi 

Otistik Engelliler

1. Rabia Aytek - Pendik Belediyesi Engelliler Merkezi
2. Doğukan Demir – Bahçelievler Kazım Beyaz Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi
3. Serhat Eren Atalay - Zeytinburnu Belediyesi AKDEM Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi 
Gökhan Kılıç - Tuzla Vala Gedik Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi

İşitme Engelliler ( Sesli Okuma)

1. Mehmet Ali Kılıç Beyoğlu Halıcıoğlu İşitme Engelliler Okulu
2. Melek Dereköy – Ataşehir Yeditepe Özel Eğitim Meslek Lisesi 
3. Ömer Örnek - Tuzla Rotary İşitme Engelliler Okulu

işitme Engelliler (İşaret Dili)

1. Melike Soyugüzel – Ataşehir Yeditepe Özel Eğitim Meslek Lisesi
2. Fatma Nur Bozkır – Ataşehir Yeditepe Özel Eğitim Meslek Lisesi
3. Ebrar Arslan – Beyoğlu Halıcıoğlu İşitme Engelliler Okulu

Zihinsel Engelliler

1. Recep Salih Bozuntu - Tuzla Vala Gedik Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi
2. Vahide Nur Ölmez - Sarıyer İSEM
3. Aydın Karabulut - Ataşehir Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi

Down Sendromlular

1. Muhammet Helvacıkara - Büyükçekmece İSEM
2. Kübra Yayla - Ataşehir Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi
3. Emrah Kuru – Sancaktepe İSEM


Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33