banner23

Bilgi Evleri’nden Esnafa Bayram Ziyareti

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin düzenlediği ‘Geleneksel Bayramlaşma ve Hediyeleşme Etkinliği’ bu yıl da büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Bilgi Evleri’nden Esnafa Bayram Ziyareti

 Bilgi Evleri’nde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Geleneksel Bayramlaşma ve Hediyeleşme Etkinliği’nde samimiyet, dostluk ve kardeşlik bağları güçlendirildi.Zeytinburnu Times Haber MerkeziÖğretmenlerin de katıldığı programda bilgi evi üyeleri, isimlerini yazıp attıkları kutudan kimin çıkacağını bilmeden, aldıkları hediyeleri arkadaşlarına vermenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadı. Sıcak bir ortamda eski gelenekleri yaşatma ve beraberlik duygularını pekiştirmek amacıyla gerçekleştirilen programa yoğun ilgi gösteren üyelerin sevinci görülmeye değerdi.

Daha sonra çevre esnafıyla bayramlaşmak üzere bayram şekerlerini yanlarına alan bilgi evi üyeleri, ilçedeki esnafları ziyaret edip tek tek bayramlarını tebrik etti.

Kültürel değerlere sahip çıkılması amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte hem eğlenen hem de hediyelerine kavuşan bilgi evi üyeleri, bayram sevincini yaşamış oldular.Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33